Чим “дихає” тернопільська міліція?

Поділитися

Сьогодні в тернопільському обласному управлінні внутрішніх справ України відбулася колегія. Полковник Василь Облещук спробував підвести підсумки діяльності тернопільських міліціянтів за останні пів року. Слухали його лишень працівники органів внутрішніх справ та перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак. Ні голови облради, ні мера, ні тим паче губернатора не було. Останній “забавлявся” в психоневрологічній лікарні. Його візит викликав повний параліч медичного закладу, пацієнти з 8 ранку не могли потрапити на прийом навіть о 15 годині(!), оскільки всі лікарі чекали на свободівського месію. Ми відхилились від теми свідомо, оскільки правоохоронна тематика сьогодні значно важливіша, і тому дуже дивно, що Олег Сиротюк “товкся в дурдомі”.

Про що йшлося на колегії в міліції, можна прочитати із прес-релізу та почути акценти з відеозапису.

У січні – червні п.р. до Єдиного обліку органів і підрозділів внутрішніх справ області внесено 28 тис. 146 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події .

В Єдиному реєстрі досудових розслідувань знаходиться 3327 кримінальних правопорушень, з яких 835 відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких. Рівень загальної злочинності на 10 тисяч населення в області є одним із найнижчих по Україні – і складає 31,0.

В області спостерігається позитивна динаміка щодо зменшення кількості окремих категорій тяжких та особливо тяжких злочинів, а саме – тяжких тілесних ушкоджень (на 4), грабунків (на 9), ДТП з тяжкими наслідками (на 3).

Водночас зросла кількість навмисних убивств (на 7), крадіжок (на 363), незаконних заволодінь автотранспортом (на 17).

Проблемою залишається такий вид злочинів, як шахрайства. Адже кількість подібних випадків продовжує зростати (на 145 більше як минулого року). Основними причинами їх скоєння є те, що тернополяни сліпо довіряють шахраям, повідомляючи номери та пін-коди банківських пластикових карт, що дає змогу знімати з них кошти. Потерпілі довіряють неперевіреній інформації про нібито затримання правоохоронцями їх близьких, або вірять повідомленням про скоєння родичами дорожніх пригод.

Вжитими оперативно-розшуковими заходами встановлено місцеперебування та затримано 90 злочинців, які перебували у розшуку, та розшукано 11 безвісти зниклих осіб.

Cлідчими ОВС області у першому півріччі завершено 3864 кримінальних провадження, з них направлено до суду 1168 . До кримінальної відповідальності притягнуто 1332 особи.

Виявлено 91 злочин, пов’язаний з незаконним поводженням зі зброєю і боєприпасами у т.ч. 71 – з вогнепальною зброєю. Із незаконного обігу вилучено 19 одиниць вогнепальної зброї, 2116 набоїв різного калібру, 11,7 кг вибухівки, 9 вибухових пристроїв. Залишається невстановленим місцезнаходження 8 одиниць вогнепальної зброї, 9 тис. 568 набоїв, а також спецзасобів, які були викрадені упродовж 18-21 лютого цього року із правоохоронних органів).

У сфері попередження розповсюдження наркоманії та боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів викрито 219 кримінальних правопорушень, у т.ч. 125 фактів збуту наркотиків. Ліквідовано 12

наркопритонів. З незаконного обігу вилучено 35 кг наркотичних засобів та 0,5 кг прекурсорів.

Вжито заходи з протидії організованій злочинності. Знешкоджено 5 організованих злочинних груп у складі 15 осіб, якими було скоєно 105 злочинів, пов’язаних з крадіжками приватного майна, шахрайствами з використанням телефонних дзвінків шляхом введення в оману громадян, звідництвом та сутенерством, а також збутом наркотичних засобів.

Зусилля працівників ОВС області спрямовано на виявлення та документування злочинів, які завдають значної шкоди економічним інтересам держави та господарському комплексу області. Працівниками державної служби боротьби з економічними злочинами обліковано 449 кримінальних правопорушень у тому числі 57 фактів привласнення майна, 221 кримінальне правопорушення у сфері службової діяльності, 60 – у сфері господарської діяльності, 210 правопорушень, пов’язаних з бюджетними коштами, 32 – у сфері земельних відносин. Відкрито кримінальні провадження по 21 кримінальному правопорушенню зі збитками понад 100 тис. грн., у т.ч. 2 – понад 1 млн. грн.

Відкрито 8 кримінальних проваджень за виявленими фактами зайняття гральним бізнесом. З підпільних гральних закладів вилучено 37 одиниць грального обладнання (16 гральних автоматів, 21 персональний комп’ютер).

Обліковано 51 факт вимагання та отримання неправомірної вигоди. До суду направлено 22 кримінальних провадження, пов’язаних з кримінальною корупцією.

Складено та направлено до суду 29 адміністративних протоколів про вчинення корупційних правопорушень, з яких 27 розглянуто судом. Правопорушників оштрафовано на суму 5320 гривень.

Основним завданням у сфері безпеки дорожнього руху є профілактика дорожньо-транспортних пригод, недопущення травматизму і загибелі людей на автошляхах. Працівники ДАІ відходять від нарощування кількості протоколів за незначні порушення, що не створюють істотної небезпеки для учасників руху. На автошляхах області цього року скоєно 156 дорожньо-транспортих пригод з потерпілими, в яких 24 учасники руху загинули та 230 осіб травмовані. Основними причинами автопригод залишаються порушення правил маневрування, перевищення безпечної швидкості руху, недодержання дистанції, виїзд на смугу зустрічного руху, керування транспортним засобом у нетверезому стані. До слова, працівники ДАІ зафіксували 1509 фактів керування транспортними засобами в стані сп’яніння.

Якщо боротьба зі злочинністю та якісне розслідування злочинів залишилися незмінними пріоритетами роботи в діяльності тернопільської міліції, то наша співпраця з населенням, кадрова політика зазнали тотальних змін. Громадяни зі своїми проблемами, претензіями, зауваженнями чи пропозиції, які стосуються діяльності міліції, можуть у будь-який час дня і ночі звертатися до начальника УМВС в області, або до його заступників. Вони готові вислухати людей у зручний для них час. В обласному

управлінні активно працює Громадська рада. Цей орган дієвий і до його складу увійшли понад сорок громадських організацій, що також засвідчує нашу готовність прозоро та відкрито працювати.

Кадрове призначення тернопільської міліції – актуальне питання не лише для правоохоронців, а й для громади. Жодного приїжджого на посаді в управлінні чи райвідділах немає. Що стосується призначення кадрів на керівні посади в райвідділах, то кандидатури претендентів проходять не лише жорстку внутрішню перевірку за морально-етичними якостями, професійною компетенцією, інтелектом, фізичною підготовкою, а так зване народне «чистилище». Жодна особа, проти призначення якої б масово виступали люди, не погоджується.

Планується ще чимало якісних змін. Щодо реформування ДАІ, то один з пунктів такого перетворення це розробка системи належного контролю за діями автоінспекторів.

Ще один крок – апробація нової процедури розгляду скарг за участю громадськості стосовно зловживань працівників ОВС. З цією метою планується створення моніторингових груп від громадськості, яким буде надано право перевірки підстав та обставин затримання громадян а також умов їхнього перебування в підрозділі ОВС, запровадження відео фіксації першого допиту затриманого, запровадження обов’язкового медичного огляду затриманих та доставлених осіб, дозвіл користуватися в ізоляторах мобільними телефонами та багато інших змін.

Ще одне нововведення – вдосконалення програмного забезпечення для більш ефективного реагування на дзвінки, що надходять на лінію 102 та їх аналізу. Адже неодноразово доводилося чути скарги громадян про неефективність нинішньої програми.

Час закритості і недоступності міліції минув. Сьогодні ми по-справжньому відчули, що потрібні людям і, що без їхньої підтримки та допомоги не впораємося.

 

Сектор зв’язків з громадськістю УМВСУ

Керівник Інспекції з захисту прав споживачів попався на хабарі

0

У селі Іванівка вбили риби на пів мільйона гривень!