У Тернопільській області за 10 років може бути створено 3500 робочих місць за рахунок фонду підтримки малого та середнього бізнесу

Поділитися

У Тернопільській області за 10 років може бути створено 3500 робочих місць за рахунок фонду підтримки малого та середнього бізнесу, який створює Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ за участі Євросоюзу, урядів європейських країн, українських та іноземних компаній. При цьому рівень безробіття у Тернопільській області скоротиться на 7%. Нові робочі місця будуть створюватися як на нових підприємствах, так і на існуючих – за рахунок їх розширення. У масштабах України завдяки роботі фонду може бути створено більше 200 тисяч робочих місць. Прототипом всеукраїнського фонду підтримки підприємництва є інвестиційний фонд «Буковина», який два роки тому був створений в Чернівецькій області за ініціативи та фінансової підтримки Дмитра Фірташа. За час роботи фонд профінансував 12 проектів на загальну суму понад 2 млн. гривень.

«Головне завдання – це створити нові робочі місця. У великому виробництві, такому як машинобудування, металургія, гірничодобувна промисловість, одне робоче місце коштує близько 600 тисяч гривень, у малому та середньому бізнесі – близько 40 тисяч гривень. За одні й ті ж кошти можна створити в 15 разів більше нових робочих місць», – сказав Голова ФРУ. Федерація роботодавців України працює над створенням фонду для малого та середнього бізнесу. «Ми ведемо переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку, з іноземними інвесторами та урядами інших країн. Ми розраховуємо, що до цього фонду увійдуть і українські великі компанії. Я вважаю, що поява такого фонду могла б дати малому та середньому бізнесу досить хороший поштовх», – сказав Дмитро Фірташ.

Попередні підрахунки, проведені фахівцями фонду «Буковина», показують, що кошти інвестфонду з бюджетом в 500 мільйонів євро можуть бути інвестовані в 5 тисяч компаній у різних секторах економіки. При цьому фонд може фінансувати не тільки діючі підприємства, а й надавати починаючим підприємцям кошти в якості стартового капіталу.

«Хто такі підприємці? Це люди, які можуть створювати робочі місця. Що їм для цього потрібно? Перше – бажання, друге – можливості. Бажання у них є, але коли вони починають дивитися на свої можливості, вони зіштовхуються з питанням ресурсів. Якщо брати кредити в банках під 20-25% річних, то запуститися навряд чи вийде. І я не впевнений, що якийсь банк дасть гроші людині, яка хоче створити свій бізнес і не має кредитної історії і досвіду. Тому наше завдання – створити спеціальний фонд, який зможе відбирати заявки на фінансування і виділяти кошти», – зазначив Дмитро Фірташ.

 

Прес-служба Дмитра Фірташа

 

0

Громадські активісти Тернополя дбають про українську армію

Чортків-Умань: дорогою пам’яті