Десятки комп’ютерів в офісі прем’єр-міністра України та щонайменше 10 із українських посольств України за кордоном були інфіковані шпигунськими програмами, які мають стосунок до Росії. Про це пише видання Financial Times.

Кібер-атака також вразила посольства Німеччини, Китаю, Польщі та Бельгії. В результаті атаки доступ злочинці отримали доступ до чутливої дипломатичної інформації.

Інформація про цю кіберкампанію з’явилася саме в час напруження відносин між Росією та Заходом у зв’язку із подіями в Україні, зазначає FT.

Про інфікування комп’ютерів у владних установах стало відомо частково завдяки даним компанії, що займається кібер-безпекою Symantec і частково від джерел FT у розвідці. Ці кібер-атаки стали останнім свідченням поширення вірусу «Змія» або «Уроборос», небезпеку якого активно обговорювали навесні.

Компанія Symantec у своєму звіті повідомила, що цей вірус інфікував 60 компютерів в офісі прем’єр-міністра однієї із колишніх радянських країн. Зазначалося, що кібер-кампанія розпочалася у травні 2012 року і триває досі.

Анонімне Financial Times у розвідці однієї із країн-учасниць НАТО повідомило, що йдеться про Україну.

Експерт з кібервоєн у Royal United Services Institute Пітер Робертс зазначив, що особливо цікаво, як поширюється вірус  «Змія». За його словами, програма цілеспрямовано обирає системи безпеки урядових органів. Натомість звичайні віруси поширюються безсистемно. Фахівець додав, що є всі підстави вважати, що «Уроборос» створений російськими спеціалістами.

Вірус «Змія» був виявлений британською аерокосмічною та військовою групою Bae System на початку березня. Експерти назвали цю кібер-атаку однією із найсильніших у світі за останні кілька років.

Напишіть відгук