Петро Ландяк: “Ми готові надати всім підприємцям кваліфіковану інформаційну допомогу”

Поділитися

Ще у 2011 році міська рада, затверджуючи тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій, затвердила вартість таких послуг і для нежитлових приміщень. Якщо для мешканців будинків без ліфтів тариф був затверджений в розмірі 1,27 грн. за 1 м2, а в будинках з ліфтами – 1,53 грн., то не зрозуміло, на якій підставі для нежитлових приміщень тарифи були встановлені в діапазоні від 0,95 грн. до 3,77 грн. за 1 м2. (Ознайомитися з рішення міськвиконкому №1603 від 28.09.11 р. можна на сайті міської ради). При цьому міською владою не було затверджено іншої структури тарифів, а ніж як для населення.
Виходячи з цього, є не зрозуміло, які додаткові послуги мали б надавати підприємства, що обслуговують житловий фонд, власникам і орендарям нежитлових приміщень, як і не зрозумілою є встановлена їх вартість.

Треба враховувати, що надавачі комунальних послуг (ЖЕКи) є всі приватними структурами. Однак, ці підприємства не проводять капітальних ремонтів будинків, а одержані ними кошти мають іти виключно на надання послуг та на утримання і збереження основних конструктивів житлових будинків.
Зазначу, якщо нежитлове приміщення є прибудованим до житлового будинку, а його власник (орендар) самостійно прибирає територію та в межах потреби періодично проводить її ремонт – то ЖЕК практично надає підприємцю лише одну послугу – це обслуговування внутрібудинкових мереж, що становить 8-10 коп. за 1 м2!
Якщо приміщення є вбудованим до житлового будинку, то до цієї послуги може бути додано вартість обслуговування вентиляційних каналів, що становить 2-3 коп. за 1 м2 та вартість робіт по ремонту даху, якщо такий проводиться. Раджу також врахувати, що для співфінансування ремонту покрівлі доцільно оцінювати дефектний акт та плановий кошторис, а також обов’язково взяти участь у прийомі виконаних робіт, підписавши складені акти. Такі затрати будуть не регулярними, а періодичними, раз на декілька років.
З цього випливає, що для вбудованих нежитлових приміщень оплата не має бути вищою 15 коп за 1 м2! Тому не зрозуміло, для чого влада міста затвердила тарифи в рамках майже 4-х гривень за 1 кв.м і цим самим створила умови для ЖЕКів отримувати прибутки від ненаданих послуг.
Розуміючи стан житлового фонду, який протягом багатьох років мало де обслуговують відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 року №76 та Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків, споруд, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 року №150, я підтримую ініціативу та бажання підприємців допомогти тим будинкам, де розміщені їхні структурні підрозділи. Однак, декларуючи рух до Європи, влада повинна не лише на словах, а й у справах будувати цивілізовані та прозорі стосунки з громадою міста.
Ми готові надати всім підприємцям кваліфіковану інформаційну допомогу з цього питання.
За консультаціями та запитаннями можна звертатись в наш офіс за адресою: м.Тернопіль, Майдан Волі, 4. тел.: 52-79-95.

Уся правда про майбутні парламентські вибори (відео)

В бою під Іловайськом загинув чоловік журналістки Михайлини Скорик – Сергій