Сьогодні Тернопільський міжрайонний природоохоронний прокурор Роман Валецький провів прес-конференцію на тему “Додержання природоохоронного законодавства на території Національного природного парку “Дністровський каньйон”. Це був перший публічний захід новопризначеного правоохоронця. Задекларував природоохоронець чимало і якщо виконає хоча б 10% від того, що прагне зробити, то виглядатиме надзвичайно дієвим, порівняно з його попередником Олегом Галицьким. Останній що був, що не був прироохоронним прокурором. Його призначення заступником обласного прокурора є потужним компрометуючим фактом на самого ж Юрія Гулкевича. Злі язики стверджують, що підвищення Галицького є своєрідною платою-подякою за бездіяльність. Мовляв, нібито в інтереси Гулкевича входить вся ця напівлегальна добувна галузь краю. Так це чи ні – з часом дадуть відповідь правоохоронці або розкажуть самі ж люди, оскільки втаїти таке шило в мішку надзвичайно складно.

Наразі ж Валецький взявся за Дністровський каньйон, нелегальні копанки, “Соколину гору” на Кременеччині, продаж каменю на Об’їзній Тернополя, який за документами привозять аж з Луганської області.

У своїй роботі новий прокурор робить ставку на повідомлення ЗМІ, сигнали людей та сільські ради. Щодо останніх, то є великий сумнів, що вони спрацюють ефективно, оскільки саме вони, здебільшого, є координуючим цетром для селян, які “товчуть копійку” і навіть не знають хто є замовник чи хто їх кришує.

Детальніше про цифри, факти з прес-конференції – дивіться у відеозаписі.

4 comments

 1. 123

  Галицький призначений через домовленості певних темних сил з Тернополя і Києва. Вони ніякого відношення ні до системи прокуратури ні до правоохоронців взагалі не мають.

 2. bfgfjgfjy

  Після революції кришувати щось справа дуже невдячна. Пару крикунів, які називають себе громадськістю, можуть поставити хрест на кар’єрі. То заради чого ризикувати? Сільські голови ще може візьмуть пару рублів, щоб не піднімати скандал, але як дойде до облави, то крайніх знайдуть дуже скоро.

 3. громадський еколог

  Кар’єри кришував попередній прокурор. Галицький слухняно виконував вказівки. Сьогодні ситуація змінилася. Щось не дуже віриться, що заради якоїсь оборудки теперішній обласний прокурор поставить під удар свою кар’єру.

 4. десь так

  Сьогодні посада природоохоронного прокурора перестала бути грошовитою, бо екологія, то така галузь, що все на видноті. І майданіці, і активісти кожен може звинуватити, якщо щось не так. Тому Галицький змінив посаду, шукаюче чергове тепле крісло

Напишіть відгук