На допомогу учням приходить онлайн-навчання

Поділитися

Мов страшного звіра, бояться зовнішнього незалежного оцінювання не лише школярі, але й їхні батьки. Дитина вчиться в 9 чи 10 класі, а батьки вже шукають репетиторів, опитують всіх знайомих, чиї діти недавно закінчили школу, читають всі оголошення, лякають дітей провалом на ЗНО, а отже, «сидінням вдома» чи в кращому випадку навчанням в училищах. Іншими словами – хвилюються до безтями. Хвилюються і….. починають заощаджувати кошти. Адже репетитори – ой які не дешеві! А від результатів ЗНО у значній мірі залежить майбутня професія їхніх чад. Тому й тягнуться з останнього, позичають, економлять…
Питання: а навіщо? Невже те ЗНО справді такий «страшний та дорогий звір»? Шановні батьки та діти, запам’ятайте, є багато інших ефективних способів підготовки до тестувань – дуже часто безкоштовних та без зайвої затрати часу та сил. Одним із них є онлайн-навчання, або дистанційне навчання, що має неабияку популярність в країнах Європи та США вже не перший рік. Українські ВНЗ, школи, навчальні центри також активно реалізовують проекти дистанційного навчання, а це: відео-, аудіо-, електронні навчальні матеріали, тести онлайн тощо.
Поговоримо про плюси та мінуси такого способу отримання знань. По-перше, батьки знають, що робить їхнє чадо, коли сидить годинами за комп’ютером. Адже дитина вчиться, а не грає в «стрілялки». Таким чином вона проводить час корисно. У навчальних тематичних групах соціальних мереж дитина спілкується з однолітками, вони разом обговорюють опрацьовані заняття, незрозумілі завдання тощо. По-друге, розроблені навчальні курси пропонують або зовсім безкоштовно, або за невелику плату. Батькам не потрібно більше витрачати на підготовку своїх дітей космічних сум. По-третє, дитина сама вибирає зручний для себе час навчання – вранці або увечері, в обід або вночі, обсяг навчального матеріалу, адже комусь для вивчення однієї теми потрібна година, а комусь – декілька днів. По-четверте, дитина не тратить зайвих коштів та час на дорогу до репетиторів. І останнє, але дуже важливе, – вона вчиться самостійно працювати! Повірте, такі діти набагато впевненіше почуватимуть себе у студентських лавах. Вони не губитимуться перед великою кількістю незнайомого для них матеріалу, швидше адаптуються до нового колективу тощо.
Які ж мінуси? Недовіра до інтернету? Так, дійсно, в інтернеті є багато недостовірної інформації, в тому числі і навчальної. Тому батькам необхідно поспілкуватися (хоча б онлайн) з авторами підготовчих курсів, поцікавитись їхньою кваліфікацією тощо. Це дуже важливо.
Чи є на сьогодні гідний зразок онлайн-підготовки до ЗНО? – запитаєте ви. Є, звичайно. Це Освітній портал «Академія», розробниками якого є викладачі та кращі студенти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Керівник проекту – кандидат історичних наук, доцент Володимир Брославський.
Вже третій навчальний рік команда Освітнього порталу «Академія» допомагає учням у підготовці до ЗНО. Навчальні ресурси проекту містять теорію, розподілену за темами; онлайн-тести, онлайн-ігри, словники майже з усіх шкільних дисциплін, а саме: з української мови та літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, німецької мови, математики, географії, біології, хімії.
«Академія» пропонує комплексне, якісне та доступне навчання. Команда проекту завжди готова допомогти не лише у навчанні, але й у визначенні майбутньої професії, психологічно підтримати, вчасно поінформувати про зміни в програмах, дати проведення ДПА та ЗНО, кількість потрібних документів тощо.
Мета – об’єднати абітурієтів з усіх куточків України, дати їм можливість обговорити незрозумілі завдання та запитання, обмінятися досвідом та разом якісно і ґрунтовно підготуватися до важливого етапу в житті кожного одинадцятикласника.
Проект вже допоміг тисячам українських школярів гідно підготуватися до ЗНО та вступити в омріяні ними вищі навчальні заклади. Цьогорічні двохсотбальники теж навчались за матеріалами цього освітнього порталу. Навчання на онлайн-курсах «Академії» абсолютно безкоштовне! Є там також цікаві матеріали і для вчителів, наприклад, конспекти уроків, електронні варіанти багатьох підручників, посібників, довідників тощо.
Останнім часом онлайн-навчання набирає все більших обертів. І це факт. Розвиток інформаційних технологій, як бачимо, дає можливість у зручний для нас час, у будь-якому місці (навіть у парку при наявності WI-FI), практично безкоштовно читати твори улюблених письменників, опрацьовувати навчальні матеріали, розв’язувати задачі чи рівняння, тестові завдання, прослуховувати відео- чи аудіо лекції тощо. І це добре, адже дітям легше вчитися.
Не бійтеся відмовлятися від стереотипів, пробувати щось нове та цікаве.
Надія Раківська.

Фото Роман Ящищак

м.Тернопіль

Хто “зливає” Батьківщину на Тернопільщині – Деревляний чи прес-служба?

У Зарваниці відбудеться Всеукраїнське військове паломництво