Зброяру-колекціонеру з Кременця загрожує кримінальна відповідальність

Поділитися

Незареєстровану зброю, боєприпаси, магазини до автомата та пістолета, а також вибуховий порох вилучили кременецькі правоохоронці в помешканні  46-річного жителя райцентру. Чоловік пояснив, що все це він знайшов під час археологічних розвідок.

Професійного відношення до археології кременчанин не має, але, як пояснив правоохоронцям, це його захоплення. А що раритети від зайняття такого роду діяльністю можуть мати правові наслідки, либонь, не задумувався, принаймні,  не встановлено, аби «археолог» офіційно звертався до співробітників дозвільної служби з проханням зареєструвати знайдені небезпечні раритети. Більше того, зброя та боєприпаси виявилися придатними для стрільби.

Як повідомив начальник Кременецького райвідділу внутрішніх справ Василь Крайнік, згідно висновків експертизи, вилучена гвинтівка є нарізною вогнепальною зброєю, спортивно-мисливським однозарядним карабіном  виробництва Тульського зброярського заводу, понад півтори сотні набоїв саме того калібру, якими можна заряджати цю гвинтівку, і вони придатні до стрільби.  Ще два предмети – це магазини до автомата і ручного кулемета Калашникова ємністю тридцять набоїв та магазин до пістолета Токарєва ємністю вісім набоїв. Вилучена речовина темно-сірого кольору виявилася одноосновним бездимним порохом.

Зброяру-колекціонеру загрожує кримінальна відповідальність. Його дії кваліфіковано за частиною першою статті 263 Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування.

 

СЗГ УМВС України

в Тернопільській області

 

Наталія Васєнько з села Дибще зникла

Губернатор спробує попіаритись на платниках податків? Змовчимо?