111

Під час семінару “Особливості діяльності новообраного парламенту” для регіональних ЗМІ з Тернопільщини, Львівщини, Закарпаття новообраний нардеп від Блоку Петра Порошенка Олександр Черненко розповів про можливості конфігурації парламентської більшості та опозиції. На думку колишнього керівника Комітету виборців України мова ультиматумів не сприяє порозумінню.

-Якщо зараз не домовимось, то можемо стати нардепами неіснуючої країни,- вважає пан Черненко. Він також припустив, що можлива також коаліція без Блоку Петра Порошенка або Народного фронту Яценюка. Проте, це найкритичніший сценарій.

Черненко розповів, що віддавати Кремлю у парламенті комітет зі свободи слова у такий час є неправильно. Також депутати шоковані тим, що посада першого віце-спікера має бути віддана опозиційному блоку. На крісло це мітить Нестор Шуфрич. Ймовірно, парламент очолить Гройсман, який нині керує робочою групою. Принаймні, традиція Верховної Ради про це історично засвідчує.

Чи будуть позачергові місцеві вибори весною 2015 року – велике питання. оскільки згідно Конституції вони повинні відбутися в останню неділю жовтня. Який буде закон на місцевих виборах – наразі невідомо. Версії, за якими обиратимуть мерів у два тури великих міст зараз розглядаються. Можливо, керівних всіх обласних центрів і міст, населення яких більше 200 тисяч матимуть вибори у два тури. Чи буде мажоритарка до сільських, селищних, районних, міських рад – питання відкрите.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.