111

Cьогодні, 1 грудня, в Тернопільській області введено в дію графіки аварійних вимкнень електроенергії.
«Повідомлення про розпорядження Державного підприємства НЕК «Укренерго» щодо ведення з 7.00 год. 1 грудня 2014 року графіків обмежень по потужності та енергії в повному обсязі ВАТ «Тернопільобленерго» отримало у складі інших енергопостачальних компаній 29 листопада 2014 року, – повідомив головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго» Степан Бартків. – Введення ГАВ здійснюється після повідомлення підприємств-споживачів ВАТ «Тернопільобленерго».
Графіки аварійних вимкнень електроенергії (ГАВ) вводяться у разі несподіваного виникнення в ОЕС України (електроенергетичній системі) аварійного дефіциту електричної потужності. ГАВ вводяться за командою чергового диспетчера державного підприємства НЕК «Укренерго», або диспетчера електроенергетичної системи, які погодженні із обласною державною адміністрацією (ОДА) та обласним відділенням Держенергонагляд.
У зв’язку із ускладненням ситуації та дефіцитом потужності в Об’єднаній енергосистемі України 1 грудня 2014 року о 9.10 год. за розпорядженням диспетчера центральної диспетчерської служби Південно-Західної енергосистеми ДП НЕК «Укренерго» введено в дію графіки аварійних вимкнень (ГАВ) ВАТ «Тернопілобленерго» у місті Тернополі та всіх районах області з 1 до 5 черги, та інших областях України.
Як пояснив Степан Бартків, щодо конкретних годин вимкнення електроенергії, то для цього є державне підприємство, на балансі якого знаходяться високовольтні лінії. Саме воно відслідковує, щоб енергетична система була збалансована. Коли побачили, що цього немає, що один енергоблок Запорізької АЕС вийшов з ладу, виникла необхідність регулювати споживання електричної потужності по областях. Спершу включаються графіки обмеження по потужності, це регулюють підприємства: вони обмежують споживання на підприємницьку діяльність та власні потреби, а решта вже задіюється по команді диспетчера Західної енергетичної системи. Саме диспетчер повідомляє, що слід застосувати графіки аварійних вимкнень і в них є декілька черг – кожна черга – це певна кількість мегаватт, це не вулиці чи адреси.
«Електроенергію вимикатимуть споживачам на період до двох годин, якщо ситуація не покращується то одну чергу включають а іншу – відключають, – розповідає Степан Бартків. – Такі аварійні вимкнення не передбачаєть, що з певної години буде відімкнено якийсь населений пункт чи якась вулиця. Тут такого не буде, йде суто регулювання по потужності».
Енергетики нагадують, що графіки аварійних вимкнень щорічно складаються і вводяться в дію згідно з «Інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання», затвердженою наказом №456 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23.11.2006 року.
Припинення дії графіків аварійних вимкнень буде здійснено по спеціальному розпорядженню ДП НЕК «Укренерго» після входження Тернопільської області в доведений ліміт потужності споживання.

Відділ по роботі з громадськістю ВАТ «Тернопільобленерго»

Про відключення світла і власників обленерго

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.