Колектив Галицького камерного готує для тернополян музику світового кіно.Кіно вважається єдиним мистецтвом, яке здатне поєднувати всі види мистецтва. Очевидно, саме тому на нього працюють люди стількох різних професій, саме тому у його виробництво вкладається стільки зусиль, коштів і часу, саме тому воно й має таку популярність. Пояснити її можна також і тим, що когось у фільмі найбільше приваблює сюжет, когось – симпатична головна героїня чи мужній герой, когось – режисерська робота, а когось і саундтреки, що звучать у стрічці. Музика, яка супроводжує фільми, – особлива історія у царині кінематографу, адже саме вона доповнює відеоряд, насичений із грою акторів та пейзажами з інтер’єрами, на тлі яких відбуваються сценічні дії, особливим настроєм, енергетикою.
Буває так, скажімо, що про фільм, який вигулькнув колись на екрани і щез після прокату, наче мильна бульбашка, вже давно забули, а от музику, яка в ньому звучала, всі пам’ятають. Стається і навпаки, – варто лише прозвучати кільком акордам, як люди відразу називають стрічку, у якій вони їх чули. Отож, знову приходимо до висновку, що музика і кіно – поняття невіддільні, важливі і при цьому дуже особистісні.
Саме музику світового кіно пропонує послухати у новій концертній програмі Муніципальний Галицький камерний оркестр. Своє бачення яскравих, вартих сценічного виконання творів, написаних для кіно, музиканти продемонструють тернополянам та гостям міста 1 березня в Українському Домі «Перемога».
У програмі звучатимуть саундтреки із фільмів, що вже стали класикою світового кінематографу. Зокрема, це любовна тема композитора Ніно Рота «Час для нас» із фільму «Ромео і Джульєтта», який був знятий ще у 1968 році, «Моя пісня» із легендарного кінофільму Чарлі Чапліна «Вогні великого міста», яку, до речі, сам геніальний режисер і актор і написав.
Підготували артисти й кілька сучасних за мелодикою і світобаченням композицій з фільмів, які вийшли в прокат зовсім нещодавно. Скажімо, це «Пірати Карибського моря», «Гаррі Поттер та філософський камінь». А постійні шанувальники творчості колективу однозначно втішаться, почувши у цій також програмі твори, які вже давно полюбились їм у виконанні Галицького камерного. Це такі які як, скажімо, «Самотній пастух» із стрічки Тарантіно «Вбити Білла», мелодія з кінофільму «Професіонал», у якому знімався знаменитий Жан Поль Бельмондо, «Галактика» Генрі Манчіні із тих безкінечних американських «Зоряних воєн» та інші.
«Люблю кіно, коли воно як життя, і люблю життя, коли воно, як кіно», – висловися якось про цей жанр мистецтва один із сучасних філософів-поетів. Але коли все відбувається ще й під хорошу музику, приємніше вдвічі, – може доповнити цей афоризм колектив Муніципального Галицького камерного оркестру під орудою Василя Феленчака, запрошуючи тернополян 1 березня в Український дім «Перемога» на нову програму «Музика світового кіно». Початок концерту о 18-тій годині.

Напишіть відгук