111
Бережанський комісаріат спільно з головою Бережанської РДА Калинюком В.М. (відомим вчительо–ненависником – виступає за закриття частини шкіл району і зняття із вчительства надбавки за престижність праці) розпочали «полювання» на усіх мужчин вчителів. Це пов’язано з невиконанням районом мобілізаційних планів. Щоб мобілізувати освітян, військкомат почав залучати районний відділ освіти та директорів шкіл, яких заставили вручати повістки про мобілізацію прямо на робочих місцях.
Вручити вчителю повідомлення з наказом прибути до військкомату для медичного огляду не є великою проблемою, так як всі вони повинні бути на роботі. Правда, тут постає запитання, чи доцільно вчителя, який «вчився» за рахунок держави п’ять а то і більше років, здобував знання щоб давати належну освіту прийдешньому молодому поколінню, відправляти в зону АТО?
А може Калинюк В.М. так готується до освітньої реформи, яка не передбачає такої великої кількості сільських шкіл й однієї міської школи, тому багато вчителів можуть виявитися зайвими. Виходить, що скоро побачити вчителя-чоловіка в школі буде неможливо?
Тут постає питання до військкоматів: чому не призивають в армію у першу чергу тих, хто числиться на так званих біржах праці та отримують від держави соціальну допомогу, а роботу собі знайти не хочуть, частково працівників органів внутрішніх справ – їх замінити громадськими активістами які і можуть патрулювати вулиці, працівників лісових господарств, які тільки формою і зброєю вміють хизуватися, мисливців, зрештою всіх військових і «міліцейських» пенсіонерів які «замолоду» в 45 років пішли на пенсію. Взагалі чому не мобілізувати професіоналів – видно військкомат не допрацював! Є сільські ради від яких взагалі немає мобілізованих чоловіків, чи навіть солдатів – контрактників які зараз повинні бути на сході.
А чи буде користь з вчителів, які в більшості без будь якого «силового» досвіду, не маючи військової підготовки і цивільної спеціальності яка була б споріднена з військовою ?

В. Калина

2 comments

  1. Саша

    А що у нас вчителі- мужчини каста недоторканих? А може в їх громадянські обовязки не входить обовязок захищати Батьківщину? А як вчитеплі дивляться в очі тих дітей чиї батьки пішли на фронт, чиї батьки загинули або прийшли поранені? А може перш за все вчителі повинні приймати участь в захисті Батьківщини щоб пізніше мати моральне право виховувати і вчити дітей? Якщо почитати цю стаейку то получається що всі мужчини: бізнесмени, міліціонери, пенсионери, лікарі, військові зобовязанні захищати Батьківщину і тільки вчителі особлива каста котрі ніколи і нічого нікому не зобовязанні. Спамятайтесь і ставайте разом із всіма закищати свій край, свою-нашу Батьківщину! Ті вчителі, викладачі ВУЗів котрі ухиляються від призиву немають морального права виховувати наших дітей це моральні уроди і їм не місце серед викладацького складу.

  2. Микола

    Треба брати не дивитися на касту, а дивитися на професіоналізм в військовій справі !!! Тре посилати чоловіків хоч з якимось досвідом, які хоч щось тямлять в військовій справі. Пошли людину яка не була в армії, або не має ніякої спеціальності яка хоча б трішки була наближена до військової, то що вона тоді навчиться за той короткий час в учебці ??? Не спорю, є і тямущі чоловіки які без всякого навчання попереднього підуть і не гірше будуть воювати, але вони в більшості вже зголосилися й вже на сході . Думаю військомату і владі тре більше агітації і роз’яснювальної роботи робити, щоб залучати дійсно патріотів і людей які не бояться воювати, і впевнені в собі .
    Думаю не буде добра, коли непідготовлених і нічого не знаючих чоловіків і ще без бажання пошлють туди .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.