111

УСБУ в Тернопільській області викрито протиправну діяльність чотирьох осіб, які перешкоджали законній діяльності Збройних сил України та надавали сприяння жителям регіону в ухиленні від мобілізації.
Зокрема, співробітниками Управління задокументовано факт протиправної відмови керівника одного із підприємств м. Кременця передати у розпорядження військового комісара наявні на балансі організації транспортні засоби. Матеріали про посадовця, які суперечать вимогам Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», передано до МВС.
25 лютого за матеріалами СБУ Кременецьким РВ УМВСУ в Тернопільській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період). Кримінальний кодекс України передбачає покарання за вчинення даного злочину у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Аналогічний факт ігнорування законних вимог військових комісарів щодо поставки транспортних засобів для потреб Збройних Сил України зафіксовано співробітниками УСБУ і у Чортківському районі. Зокрема, керівник одного із сільськогосподарських підприємств Чортківщини не виконав зведений наряд на поставку автомобільної техніки, чим порушив ст. 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 27 лютого прокуратурою Чортківського району за даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України.
Співробітники Служби безпеки України викрили два факти службового підроблення, вчинені посадовцями задля протиправного сприяння громадянам в ухиленні від мобілізації.
Голова однієї із сільських рад Борщівського району видав своєму родичеві довідку про склад сім’ї, з внесеними до неї завідомо неправдивими відомостями. Сфальшовану довідку було надано в органи соціального захисту населення для оформлення документів по догляду за особою похилого віку, що надавало б призовнику право на відстрочку від призову на військову службу. Підробку було виявлено правоохоронцями. Інформацію щодо протиправної діяльності сільського голови співробітники СБУ передали за підслідністю у органи МВСУ.
18 лютого за фактом службового підроблення (ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України) Борщівським РВ УМВСУ в Тернопільській області розпочато кримінальне провадження. За скоєння такого правопорушення передбачено покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
26 лютого ц.р. за матеріалами СБУ Збаразьким РВ УМВСУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України стосовно голови однієї із сільських рад, котрий надав у військкомат довідку із недостовірними відомостями щодо перебування його односельця за кордоном.
Тривають слідчі дії.

Управлінням Служби безпеки України спільно із органами МВСУ та прокуратури і надалі вживатимуться заходи із забезпечення обороноздатності нашої держави та захисту інтересів національної безпеки у військові сфері. Ми закликаємо громадян бути свідомими та належним чином виконувати положення Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також просимо повідомляти правоохоронців про подібні факти протиправної діяльності за телефонами: (0352) 52-90-00 або 102.

Сектор зв’язків зі ЗМІ та громадськістю УСБУ
в Тернопільській області

1 comment

  1. Саша

    Потрібно не перешкоджати призиву в армію а наоборот сприяти. Шановні земляки зрозумійте, що ніхто нас з Вами не захистить якщо ми цього не зробимо самі. Всім зрозуміло що війна це горе для всьго народу але тільки ми-жителі цієї країни можемо і зобовязані стати на захист нашої Батьківщини. Згадайте наших предкі часів Київської Русі, коли напали орди монголо-татарів, якби тоді обєднались всі князі і разом стали на захист Батьківщини можливо не впалаб в руїни Київська Русь. Пізніше період козаччини, після смерті Богдана Хмельницького, не могли поділити гетьманську владу, боролись за булаву -просрали державність. В період 1917-1920років Скоропадський не міг знайти спільну мову з Петлюрою-програла Україна. Тож не даймо зарас можливості москалям завоювати нашу Україну, подумайте як і де будуть жити наші діти. Ми моємо геніальну можливість збодувати нову, незалежну, вільну, демократичну державу-Уркїну, щоб наші діти не їздили на заробітки за кордон, а щоб з закордону їхали на заробітки в Україну. Будьмо розумні, сильні духом і тоді у нас усе получиться. Якщо хтото перешкоджає призиву в армію-це ворог України, нашого народу. Тільки всі разом ми переможемо агресора-росію, варварів- нащадків Чингіз хана і Батия. СЛАВА УКРАЇНІ ! ГЕРОЯМ СЛАВА ! УКРАЇНА ПОНАД УСЕ !

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.