Тернопільський осередок «Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан» вдячний всім журналістам, які неупереджено висвітлили подію, що відбулася під стінами обласної прокуратури у понеділок, 16 березня 2015 р.
Особливу подяку висловлюємо ЗМІ, які висвітили позицію обох сторін – активістів та прокуратури. Оскільки позиція прокуратури на події, що відбулися, дуже подібна до випуску новин телеканалу «Лайф-ньюз», а заяви заступника прокурора п. Антюка формуються за принципом «сам дурак», пропонуємо ще раз озвучити позицію ТО ВО «Автомайдан» та розвіяти міфи, озвучені Тернопільською обласною прокуратурою.
Міф перший – «несанкціонований мітинг».
Хочеться повідомити прокурору Антюку, що власне у понеділок ніякого мітингу не було. В день прийому громадян обласним прокурором Гулкевичем до нього прийшли представники громади, щоб узгодити низку питань, які можуть містити корупційну складову, але водночас ігноруються обласною прокуратурою. Інша справа: Юрій Гулкевич не передбачив, що у день прийому громадян активісти до нього можуть завітати. А тому вирішив відвідати свою колишню вотчину – Бучацький район.
Міф другий – «конкретних питань, вимог, претензій до керівництва прокуратури нами почуто не було».
Пане Антюк, якої ще конкретики вам потрібно? Може, потрібно було взяти гучномовець, щоб ви почули? Громадяни озвучили ряд резонансних справ обласного рівня, на які прокуратура закриває очі, ігнорує офіційні запити громадських організацій та саботує їх розслідування. Нагадаємо, що на більшість конкретно поставлених запитань пан Антюк не відповів, оскільки, за його словами, – не компетентний.
Міф третій – «натомість прозвучали вимоги закрити одне з кримінальних проваджень, яке розслідується органами податкової міліції».
Пане Іване! До вас справді потрібно говорити в гучномовець! Серед багатьох інших дійсно було піднято питання бізнесменом та громадським активістом Віталієм Сороколітом щодо компанії «Мелвіс». Проте суть скарги зводилася до того, що рішенням суду, яке вступило в законну дію, було визнано неправомірні дії посадових осіб податкової інспекції, а відтак прокуратура повинна (порушити провадження) проти конкретних посадових осіб та поставити крапку у розслідуванні справи, яка триває уже, вдумайтеся (!!!!) – 7 років.
Міф четвертий – «вважаємо, що ця акція носила замовний характер».
Хочемо повідомити, що причиною поїздок «Автомайдану» на особистий прийом до прокурорів різних областей, а це Рівне, Одеса, Тернопіль, Львів, – є саботаж прокурорів цих обласних центрів щодо розслідування резонансних справ конкретних регіонів. А також порушень, які здійснювали чиновники і правоохоронці у часи Євромайдану. Так і пан Гулкевич прозвітував генеральному прокурору Віктору Шокіну, цитуємо повторно, “Правоохоронними органами області не допущено тривалого, без прийняття процесуальних рішень, розслідування кримінальних проваджень по подіях Тернопільського Євромайдану та стосовно високопосадовців владних структур. На даний час таких кримінальних проваджень немає.” Шановні прокурори! Ви самі себе замовляєте, своєю бездіяльністю. Ганьба!
Автомайдан Тернопіль.
P.S. Зважаючи на вищевказане, вимагаємо, аби Іван Антюк оприлюднив факти щодо замовників «мітингу», який відбувся 16.03.2015 року. Або спростував дану інформацію публічно – у засобах масової інформації, в яких подавав її. В іншому випадку ГО «ВО «Автомайдан» залишає за собою право на підставі ст. 23, 200, 201, 1167 Цивільного кодексу України позиватись до суду за наклеп та щодо захисту ділової репутації.
Прокурор Тернопільської області Гулкевич втік від людей
***