За клопотанням прокуратури арештовано судно “Kanton” за порушення порядку заходу у порти АР Крим. Про це повідомили у прес-службі ГПУ.
Слідчими Управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України розслідуються факти порушення суднами порядку заходу у закриті порти АР Крим (в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) з метою заподіяння шкоди інтересам держави.
Як повідомив заступник Генпрокурора А.Матіос, встановлено, що одне із суден під прапором острівної держави Тувалу у липні 2014 року незаконно перебувало у закритому порту міста Севастополь, а у березні цього року зайшло для завантаження до Херсонського морського торгівельного порту.
“Негайно організованими та проведеними відповідно до кримінального процесуального законодавства України слідчими діями отримано беззаперечні докази щодо вчинення капітаном судна — громадянином Туреччини злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України”, – сказано у повідомленні.
У зв’язку з цим йому складено письмове повідомлення про підозру, яке у передбаченому законодавством порядку разом із запитом про міжнародну правову допомогу направлено до компетентних органів Турецької Республіки.
24 березня Печерський районний суд міста Києва задоволив клопотання слідчого про арешт судна “Kanton” (тоннажем 5 тисяч) та заборону його використання.
Наразі судно перебуває у Херсонському морському торговельному порту.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією транспортних засобів.
Як відомо, 18 березня минулого року президент РФ В.Путін підписав закон про прийняття Криму і Севастополя до складу Російської Федерації. Напередодні у Криму відбувся “референдум” про статус Криму після чого у Верховній Раді АРК прийняли постанову “Про незалежність Криму”.
14 вересня в анексованому РФ Криму відбулися “вибори” за російським законодавством в “Державну раду”, а в Севастополі – в “законодавчі збори” міста.
Головою Ради міністрів анексованого Криму було призначено Сергія Аксьонова, спікером ради Криму став Володимир Константинов. СБУ відкрила проти них кримінальне провадження.