p1020973-81251У місті Оріхів Запорізької області почали запланований демонтаж пам’ятника Леніну на Покровській площі за допомогою спецтехніки, передає місцеве видання “061”.

У повідомленні, зокрема, зазначено, що відповідне рішення депутати прийняли на сесії Оріхівського міськради 26 лютого, для уникнення актів вандалізму і конфліктів між політичними силами у місті, пише видання.

Нагадаємо, що у Запорізькій області вже демонтували декілька пам’ятників Леніну. Зокрема, в ніч на 17 березня повалили пам’ятник вождю соціалізму в смт Веселе.

На Одещині протягом останнього часу також знесли низку пам’ятників Леніну.

Так, в ніч на 5 лютого невідомі знесли пам’ятник Леніну в Арцизі в Одеській області.

Крім того, вночі 27 січня 2015 року був обезголовлений пам’ятник Леніну у селі Шабо Білгород-Дністровського району на Одещині.

Вночі 26 січня 2015 року у селищі Лиманське Роздільнянського району на Одещині був знесений бюст Леніну.

Вночі 25 січня 2015 року у передмісті Одеси у селі Нерубайське активісти скинули з постаменту бетонний пам’ятник Леніну, у результаті чого він розколовся на шматки. У ту ж ніч в районному центрі — селищі Овідіополь — було знесено бюст Феліксу Дзержинському.

Наприкінці листопада у місті Котовськ Одеської області пам’ятник Леніну розфарбували у кольори національного прапора України.

За повідомленням, на Одещині за останні півроку відлік повалених пам’ятників діячів радянської епохи йде вже на десятки.

Напишіть відгук