Через незаконний свинокомплекс Івана Чайківського у Ланівцях люди масово хворіють на рак

Поділитися
Фото з попереджувального страйку 12 травня. Ланівці
Фото з попереджувального страйку 12 травня. Ланівці

У Ланівцях розпочався страйк. Місцеві мешканці перекрили під’їзд до кормової бази свинокомплексу товариства «Агро-Ланівці». Діяльність підприємства не припиняється. Транспорт підприємства працює у штатному режимі. До цього у Ланівцях було проведено три збори громади. Жодного разу на зібрання ланів чан не приїхав власник підприємства Іван Чайківський чи хоча б члени його команди не прийшли. Незадоволеним ланівчанам, які вже третій рік змушені терпіти нестерпний сморід, товариство не надало жодного документу на право проводити свою діяльність. За неофіційною інформацією, Чайківський і не мав права розміщувати там свинарки, оскільки порушує усі закони і норми.
-Ми перекриваємо комову базу, щоб на нас звернув увагу Іван Чайківський, забрав свої 9 тисяч 800 свиноматок з поросятами куди бажає,- розповів «Про все» один із активістів Роман Казновецький.
Свинокомплекс розташований за 150 метрів до першої хати, хоч за санітарно-епідоміологічними , екологічними нормами мало б бути від 500 метрів і більше, залежно від об’ємів виробництва. Через таку близькість влітку у Ланівцях стоїть нестерпний сморід. Але не запах непокоїть ланів чан, а те, що місцеве населення почало масово хворіти на онкологічні захворювання, молоді дівчата, виходячи заміж не можуть виносити діточок. Приблизно на 25% збільшилась кількість викиднів лише за останні 2 роки. Якщо раніше в маленьких Ланівцях рідко хто мав онкологічну недугу, то тепер це явище стало масовим. І це лишень за три роки діяльності свинокомплексу. Привів це «свиняче щастя» Ланівцям тодішній регіонал-губернатор Валентин Хоптян у часи Януковича. Іван Чайківський очолював фракцію Партії Регіонів у Тернопільській райраді. Тепер же Чайківський прикривається допомогою для АТО, але свої «свинячі справи» не припиняє в Ланівцях. Не хоче жити по совісті, як домовлялись українці на Майдані. Можливо, нинішній голова облдержадміністрації Степан Барна, який також був помічений на сцені Майдану, допоможе краянам і змусить регіонала припинити порушувати закон.
У сьогоднішньому страйку бере участь понад півтори сотні ланівчан. Люди оголосили, що це безстрокова акція і триватиме доти, поки регіонал Чайківський не забере своє «свиняче царство» з Ланівець.
До акції готові приєднатися усі, але багатьох «залякали воєнкоматом», тиском влади тощо.
«Ми не проти виробництва у такий складний час, треба наповнювати бюджет, але не за рахунок нашого здоров’я»,- кажуть ланівчани з ініціативної групи.

mQmRVh5WKk8

У Ланівцях розпочався страйк проти забруднень навколишнього середовища свинокомплексом

Арешт Камінського викликав “шторм” у соцмережі