Києво-Могилянська бізнес школа разом з партнерами запускає першу в Україні школу мерів

Поділитися

school2В Києві розпочнеться освітній проект для майбутніх мерів та їх команди, які, вже в жовтні претендуватимуть на перемогу у місцевих виборах
В умовах відсутності належно підготовлених міських голів, кандидатів на посаду міського голови та їх команд, котрі були б спроможні управляти місцевим розвитком в умовах децентралізації, існувала гостра потреба в сучасних комплексних програм з їх підготовки.
Середньострокова освітня програма “Школа мерів” закладає основи найкращих світових стандартів підготовки кандидатів на посади очільників місцевих органів влади, дозволяючи отримати такі знання в Україні. Вже у червні в Києво-Могилянській Бізнес Школі розпочнуть навчання перші 50 осіб, кращі з яких на основі конкурсного відбору пройдуть стажування в муніципалітетах міст країн Вишеградської четвірки, структура економіки міст яких наближена до структури економіки міст майбутніх випускників школи.
Учасники Школи підсилюватимуть свої знання та досвід в сфері стратегічного менеджменту, публічного адміністрування та оpen government (відкритий уряд), що допоможе їм розробити Стратегії розвитку своїх міст. В основу програми закладена логіка стратегічного та гуманітарного блоків МВА-програм Києво-Могилянської бізнес-школи, що відповідає сучасним світовим трендам в сфері управління, західним стандартам бізнес-освіти.
Створення першої в Україні Школи мерів було ініційовано Русланом Роховим, координатором проектної групи “Відповідальність влади” Громадянської Платформи “Нова Країна” й головою Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку “Спільні зусилля” разом з Києво-Могилянською бізнес-школою, за підтримки Інституту Політичної Освіти, ГО «Громадська рада Смарт-сіті» та Національного демократичного інституту (США).
“У переважній більшості місцевих громад України відсутні знання про формування місцевих політик та адміністративних процесів, що відповідають сучасним західним стандартам та відчувається різка недостатність кадрів, що володіють такими знаннями та підходами. В нас відсутній проектно – цільовий розвиток міст. А програми соціально-економічного розвитку міст здебільшого переписуються з плану поточних робіт міських управлінь та комунальних підприємств. Метою програми “Школа мерів” є підготовка кандидатів у мери та їх команди до управління містами, в умовах децентралізації, коли вся відповідальність за розвиток міста лежить на мері та його команді. Для цього ми організовуємо комплексне навчання, стажування в муніципалітетах країн Вишеградської четвірки, які пережили децентралізацію, та допомагатимемо учасникам нашої школи у підготовці ними стратегій розвитку місцевих територіальних громад. Так, щоб ще до початку місцевих виборів люди на місцях знали, яке майбутнє може на них чикати, якщо переможуть наші випускники”, – наголосив під час підписання меморандуму про старт проекту засновник Школи Руслан Рохов.
“Якою є роль голови міста та його місія? Що таке феномен міста? В який спосіб вимірювати успішність міських стратегів? Чим насправді керує та має керувати мер і його команда? Що є справжньою стратегією розвитку міста? І в який спосіб вимірювати успішність роботи міських голів? Відповіді на ці питання міські управлінці будуть шукати в рамках проекту “Школа мерів””, – говорить В’ячеслав Геращенко, заступник декана Києво-Могилянської Бізнес Школи.
З питаннями можна звертатися за адресою shkolameriv@gmail.com
Та за нашою сторінкою в мережі Фейсбук https://www.facebook.com/shkola.meriv

Шановні кандидати в мери міст та їх команди!

“Школа мерів” оголошує відбір учасників навчальної програми для кандидатів у мери та їх команд, які, вже в жовтні претендуватимуть на перемогу у місцевих виборах.
Школа покликана підготувати кандидатів та їх команди до управління містами, в умовах децентралізації. Учасники Школи підсилюватимуть свої знання та досвід в сфері стратегічного менеджменту, публічного адміністрування та оpen government (відкритий уряд), що допоможе їм розробити Стратегії розвитку своїх міст. В основу програми закладена логіка стратегічного та гуманітарного блоків МВА-програм Києво-Могилянської бізнес-школи, що відповідає сучасним світовим трендам в сфері управління, західним стандартам бізнес-освіти.
Старт навчання відбудеться 12 червня у Києві у Києво-Могилянській бізнес-школі, і триватиме до 23.08.2015 року, після чого кращі студенти з різних міст, які найкраще складуть тести, пройдуть тижневе стажування (з 29 серпня по 4 вересня 2015 року) в муніципалітетах країн Вишеградської четвірки. Оцінюватиме рівень засвоєння знань слухачами програми експертна комісія Школи, яка прийматиме до захисту стратегії розвитку міст, які випускники школи розроблятимуть протягом навчання при підтримці викладачів та спеціально найнятих «коучі».
Навчальний план складається з 8 навчальних блоків, освоєння яких покликане сформувати у майбутніх керманичів міст комплексне бачення потреб міста та можливостей їх задоволення, та допоможе розробити стратегію розвитку міста. Викладання здійснюватиметься по п’ятницям, суботам та неділям, відповідно до навчального плану.
Цільова аудиторія: місцеві політичні та громадські лідери віком старше 21-го року з вищою освітою, які готові взяти на себе відповідальність за розвиток своїх міст, позмагавшись за посаду міського голови у містах з населенням понад 100 000 осіб, а також з міст обласного значення, які мають меншу кількість населення, за умови, що заявка на навчання у Школі подається командою у складі 4-ох осіб.
На конкурсній основі до школи відбиратимуть 52 особи. Це –13 команд з різних міст,по 4 учасники в кожній. Перевага у відборі надаватиметься сформованим командам.
Для участі у програмі необхідно пройти 2 етапи відбору*: 1-ий – подача заявки на участь в школі, 2-ий – співбесіду. 1-ий етап складає заповнення реєстраційної форми та надсилання наступних документів за адресою shkolameriv@gmail.com:
• резюме учасника проекту;
• есе-твір на тему ««Яким я бачу своє місто через 10 років»» (близько 600 слів);
• рекомендаційний лист (рекомендація може бути: від керівника місцевої партійної організації, громадської організації або органу місцевого самоврядування).
Остання дата надсилання документів: 31 травня 2015 року.
В результаті аналізу заявок, кращих кандидатів буде запрошено на співбесіду, за результатами якої буде сформовано кінцевий склад учасників першої програми Школи.
*Увага! До участі в програмі буде допущено лише тих кандидатів, які нададуть до вказаного терміну повний пакет документів з правдивою інформацією.
Організатори забезпечують переможців відбору:
• підготовкою та проведенням навчальної програми, навчання в якій здійснюватиметься на базі Києво-Могилянської бізнес школи;
• роздатковими матеріалами;
• коучом-ментором, який разом з викладачами школи, допомагатиме слухачам школи розробляти стратегію розвитку міста;
• підготовкою та проведенням цікавої та насиченої програми стажування в одному з муніципалітетів міст країн Вишеградської четвірки;
• візову підтримку;
• організація логістики для стажування та супровід делегації за кордоном.

Проїзд, харчування та проживання у Києві, а також у містах де проходитиме стажування, учасники забезпечують самостійно.
Для отримання більш детальної інформації про Школу мерів, звертайтеся за адресою shkolameriv@gmail.com а також слідкуйте за оновленням сторінки у FaceBook.
Проект «Школа мерів» реалізується у партнерстві з:
Києво-Могилянською бізнес школою, Громадянською Платформою «Нова Країна», Агентством з питань стратегічних комунікацій та розвитку «Спільні зусилля», Інститутом Політичної Освіти, ГО «Громадська рада Смарт-сіті».

Cнайпер розповів про те, як це робити вибір: вбити людину чи залишити жити

На Тернопільщині мешканці восьми сіл заблокували доїзд до свинокомплексу