
Секретар РНБО Олександр Турчинов розповів про ядерне озброєння Росії у Криму, інформація про яке базується на даних українських спецслужб. Про це він повідомив під час 8-го Київського безпекового форуму, передає кореспондент УНН.
“РФ проводить системну роботу щодо розміщення на тимчасово захопленій території АР Крим наступальних ядерних озброєнь. Є чіткі докази, які надаються нашими спецслужбами та нашими стратегічними партнерами”, – повідомив він.
О.Турчинов додав, йдеться про повітряні і наземні базування.
“Створюють у Феодосійські та Балаклавській базах потужну нову базу підводного флоту РФ, при чому підводних кораблів, які будуть оснащені ракетами, дальністю ураження до 2 тис. км”, – додав він.
О.Турчинов наголосив, що це загроза для усієї Європи.
“Це розміщення ракетних комплексі Іскандер-К і Іскандер-М, 152-мм гаубиці 2С19 і 2С3 “Акація”… Всі вони мають ядерний боєзаряд. Це загроза, яку слід зупиняти”,- пояснив О.Турчинов.
Нагадаємо, 20 травня Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що Росія розгорнула в Криму ядерну зброю та засоби доставки ядерних зарядів.
Водночас Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг різко розкритикував провокаційні заяви і дії Росії в сфері ядерних озброєнь.