Викрито порушення конкурентного законодавства при видачі технічних умов на підключення до мереж водопостачання

Поділитися

vel birkyЗ метою здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг, зокрема при видачі технічних умов на підключення до мереж централізованого водопостачання та водовідведення, територіальним відділенням проведено дослідження діяльності суб’єктів господарювання на означеному ринку.

В ході дослідження встановлено, що одним із порушень, яке часто допускається при процедурі видачі технічних умов, є встановлення обмеженого терміну їх дії всупереч вимогам законодавства, яким передбачено, що технічні умови є чинними до завершення будівництва. Такі обмеження можуть бути несприятливими для споживача та призвести до додаткових витрат у випадку не завершення будівництва об’єкта у визначені терміни.
За вчинення таких порушень, що мали місце в діях шести суб’єктів господарювання, які видавали технічні умови споживачам Тернопільської області, Відділення рекомендувало привести термін дії технічних умов на підключення до мереж водопостачання та водовідведення у відповідність до вимог нормативно-правових актів.
Відділенням також виявлено, що при розрахунку тарифів на виготовлення технічних умов на підключення споживачів до мереж водопостачання та водовідведення, комунальне підприємство «Добробут» Великобірківської селищної ради завищило окремі статті витрат.
Дані тарифи були подані на затвердження до Великобірківської селищної ради, яка на їх основі встановила необґрунтовану вартість зазначеної послуги, і як наслідок, це призвело до ущемлення інтересів споживачів, оскільки вони змушені сплачувати кошти за надані послуги у більшому розмірі.
За фактом вчинених порушень антимонопольним відділенням розглянуто справи проти Великобірківськї селищної ради та КП «Добробут», на комунальне підприємство накладено штрафні санкції, які сплачено до державного бюджету та приведено вартість послуг з видачі технічних умов до економічно обґрунтованого рівня.

Тернопільське обласне управління водних ресурсів підвело підсумки конкурсу на найкращу творчу роботу

Боєць батальйону “Азов” став героєм казки