40 тисяч гривень виплатять львівському історику за порушення авторських прав

Поділитися

945554_127988590740866_1713444008_n(1)3 червня 2015 року Адвокатське об’єднання «Матвіїв і Партнери» успішно завершило роботу з представлення інтересів львівського історика Ігоря Чорновола у спорі про захист авторського права.

Над проектом працювала партнер та адвокат АО «Матвіїв і Партнери»  Роксолана Костур.

Нагадаємо, що ще 23 березня 2011року адвокат Ігоря Чорновола подала в Галицький районний суд позовну заяву до авторів багатотомної розвідки про життя та творчість Івана Франка, Романа Горака та Миколи-Ярослава Гнатів, за написання якої вони отримали Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Як стверджував Чорновол, цілі сторінки з тому шостого «В поті чола» (2006) книги «Іван Франко» дослівно списані з його монографії «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.» (2000).  Доводи Ігоря Чорновола підтверджені висновком експерта за результатами судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності, який був розглянутий в судовому засіданні 3 квітня 2015 року.

Після чотирьох років судового процесу, лауреати Шевченківської премії Роман Горак та Микола-Ярослав Гнатів  запропонували львівському історику Ігорю Чорноволу укласти з ними мирову угоду.

Згідно з нею, вони зобов’язуються виплатити Чорноволу компенсацію за порушення авторського права у розмірі  40 тис. грн., а також, упродовж одного місяця опублікувати текст в періодичній газеті «Львівська газета», впродовж 2015 року – в «Науковому віснику» (вісник Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка у м. Львові) та часописі Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України «Новітня доба», яким визнають, що під час створення тому шостого «В поті чола» десятитомної біографії Івана Франка використали фрагменти монографії «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.» авторства Чорновола І.П. без зазначення посилань та його імені як автора.

Водночас, підписанням цієї мирової угоди, львівський історик Чорновол І.П. відмовився від вимог про заборону на перевидання шостого тому «В поті чола», проте Горак Р.Д. та Гнатів М.-Я.М. зобов’язані здійснити відповідні посилання на вищевказану монографію позивача. А також Ігор Павлович погодився, що не буде здійснювати жодних публікацій в засобах масової інформації чи мережі інтернет зі звинуваченнями лауреатів у плагіаті.

Раніше Чорновол Ігор Павлович вимагав від Горака Романа Дмитровича та Гнатієва Миколи-Ярослава Миколайовича розмістити публікацію про допущене порушення авторського права, заборонити перевидання шостого тому «В поті чола» десятитомної біографії І.Франка, компенсацію за порушення авторського права у розмірі 265 800,00 грн., стягнути штраф з відповідачів у розмірі 10 відсотків присудженої суми та моральну шкоду в розмірі 1,00 грн.

«Я вважаю цю мирову угоду своєю перемогою», – зазначив Чорновол в ZAXID.NEТ. Головне – що вони публічно нададуть пояснення своїм діям, а в якому форматі – то вже їхня справа».

Жителька Лановеччини викрала з магазину ноутбук

Как я сожительствую с тремя мужчинами