На Тернопільщині фірма сина голови райради користувалася 30 гектарами землі без документів

Поділитися

3Фермерське господарство «Володимир-Ц» використовувало 30 га землі у селі Цебрів Зборівського району на Тернопільщині без правовстановлюючих документів. Про це пише «Зборівський бульвар».

Очолює «Володимир-Ц» Володимир Тарковський – син голови Зборівської райради Віктора Тарковського. У 2013 обласне управління Держземагенства видало Володимиру Тарковському наказ про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення ділянки в оренду для ведення фермерського господарства. Але наразі договір оренди на земельну ділянку так і не зареєстрований.

Господарство Тарковського платило земельний податок за ділянку, починаючи з 2009 року. Сума сплати за останні сім років склала всього 3 тис грн. За інформацією журналістів, середня ціна оренди 1 га землі по Тернопільській області – 1000 грн. Виходить, якби «Володимир-Ц» оформив договір оренди і користувався землею законно, то він мав би сплатити близько 210 тис грн.

Наразі земля засіяна розторопшею.

У Цебрівській сільраді знайшлася ще одна ділянка площею 17 га, яка теж використовується без правовстановлюючих документів (кадастровий номер 6122689200:01:001:0890). Вона відноситься до земель державної власності. Земля включена до переліку земельних ділянок, права на які виставлені на земельні торги.

За інформацією начальника районного земельного відділу Оксани Пригари, ще у липні 2014 року в земельний відділ було подано документи для отримання дозволу оренди Іриною Гарак. Вона – колишній економіст агрофірми «Зоря», яку до 2006 року очолював голова Зборівської райради Віктор Тарковський. Останній ніби особисто просив колишнього керівника обласного Держземагенства видати Гарак наказ про надання дозволу на розробку проекту в оренду земель державної власності для ведення фермерського господарства, але безрезультатно.

Наразі ця ділянка використовується без правовстановлюючих документів приватним агропромисловим підприємством «Зоря». Земля засіяна соєю.

Від «Наших грошей»

ПАП «Зоря» засноване ТОВ «Родючий Коршів» та ТОВ «Компанія управління активами «Агрі капітал», керівник – Олег Матвіїв. «Родючий Коршів» належить ТОВ «Група компаній «Мрія агро» та ТОВ «Мрія агрохолдинг», кінцевим бенефіціаром яких є Расселл Крамплер з Віргінських островів. ТОВ «Компанія управління активами «Агрі капітал» належить вже згаданій «Група компаній «Мрія агро» та кіпрській «Мрія Агро Холдинг Паблік Лімітед».

Звернення голови Тернопільської обласної ради Хомінця до переляканих депутатів

“Ворскла” попри перемогу завершила виступи у Лізі Європи