Старовинна Іверська ікона Божої Матері з мощами святих прибуває на Тернопільщину

Поділитися

ikona2Старовинну Іверську ікону Божої Матері з мощами святих в Парафію жон-мироносиць Української Автокефальної Православної Церкви в селі Почапинці Тернопільської області доставлять спеціальним рейсом із Києва. Ікона писана в ХІХ сторіччі на горі Афон в Греції.

Святий образ прибуде на Тернопільщину силами Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія до дня Незалежності України та півріччя з дня смерті Блаженнішого МЕФОДІЯ, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви.

До Іверської Ікони Божої Матері звертаються з проханнями про статок, захисту від темних сил, хвороб, наклепів і ворогів.

23 серпня о 10.00 в с. Почапинці, в Парафії жон-мироносиць УАПЦ розпочнеться служба Божа. По закінченню літургії відбудеться панахида за Блаженнішим Мефодієм. Протягом кількох тижнів церква буде відкрита щодня для поклоніння Богородиці.

Довідка:
Богородиця Іверська – одна з найбільш чтимих чудотворних ікон Богоматері. Оригінал знаходиться в Іверському монастирі на Афоні, в Греції. У IX столітті, щоб врятувати ікону від іконоборців, цей образ був опущений вдовою з міста Нікея, в море. Через два століття ченці грузинського Іверського монастиря на Афоні побачили в морі ікону, яку тримав вогняний стовп. Преподобний Гавриїл Святогорець, отримавши уві сні вказівку від Богородиці, пішки пішов по воді і приніс ікону в кафолікон, але вранці вона була знайдена над воротами обителі. Так повторилося кілька разів, тому ікону залишили біля воріт і назвали Вратарницею або Воротаркою.​

Поїзд “Київ — Тернопіль” сьогодні відправиться з більшою кількістю вагонів

На Зборівщині продовження Революції Гідності