111
zbaragНещодавно я писав про ситуацію, яка склалась із Збаразьким ПТУ 25. Це надзвичайно гостра проблема, тому повернусь до неї ще раз. Так, ось зараз люди ходять на роботу в колишнє ПТУ і ніхто не знає, чи вони ще працюють , чи вже звільнені, і хто має виплачувати ім заробітню плату, так як певний час – один заклад був ліквідований, а інший ще не створений і по факту без керівництва півроку.
Трудовий колектив ще в квітні 2015 року звернувся до міністерства освіти і науки України, проте відповіді немає і до сьогодні. Пане міністре, не давши відповідь на звернення громадян, Ви відверто порушуєте законодавство України! Чи міністрам чхати на закони? Також прошу голову Тернопільської ОДА пана Барну С. С. допомогти людям – це ж Ваш обов’язок!
Публікую текст звернення і надіюсь, що можливо це допоможе, адже в кожного працівника закладу за спиною сім’я. Незабаром перше вересня і чи буде він днем знань чи розчарувань ми скоро побачимо.
«З В Е Р Н Е Н Н Я
трудового колективу ДНЗ «Збаразьке професійно-технічне училище»
вул. Д.Галицького , 48, м. Збараж Тернопільської області

Понад 60 років наш навчальний заклад готує кваліфіковані робітничі кадри для потреб ринку праці регіону.
За цей час випущено більше 22 тисяч фахівців. Незважаючи на відсутність фінансування з боку держави, ми зберегли наявну і працюємо над збільшенням матеріально-технічної бази. За позабюджетні кошти проводяться ремонти і утримання закладу. Придбано 2 автомобілі, обприскувач, причіп, відремонтовано всі навчальні кабінети, туалети, створено сучасні лабораторії і майстерні.
Єдина проблема – зменшення контингенту учнів, через складну демографічну ситуацію.
З метою належного функціонування наш колектив розробив план розвитку закладу на найближчі роки.
Вже сьогодні ми проводимо підготовку і перепідготовку населення на комерційній основі і за договорами з Державною службою зайнятості.
У зв’язку з відновленням призову на строкову службу в Збройні сили України (а наш навчальний заклад понад 30 років готував військових водіїв для ЗС), з метою збільшення контингенту, і як наслідок, здешевлення затрат на підготовку одного учня ми звернулися до обласного військкомату і департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА про сприяння для підготовки фахівців для ЗСУ (відновити). Для цього в ДНЗ «Збаразьке ПТУ» є всі можливості: навчально-матеріальна база, гуртожиток, досвідчені педагогічні кадри.
Проте, без попереднього вивчення питання та узгодження з колективом, без врахування потреб місцевого ринку праці, 3.04.2015 року директор департаменту освіти і науки України Тернопільської ОДА зачитав перед колективом наказ Міністерства освіти і науки України про реорганізацію, а фактично ліквідацію училища і створення якогось «пілотного проекту» ДНЗ «Тернопільський професійний коледж з підвищеною військовою і фізичною підготовкою». Відповідно до цього наказу, ми, працівники з 20-30 – літнім стажем, повинні бути попереджені про зміну в організації виробництва та істотних умов праці і в один день звільнені з повною передачею рухомого і нерухомого майна.
Такі необдумані дії створили в колективі надзвичайно напружену ситуацію і порушили стабільність в роботі закладу. Ми це розцінюємо як рейдерське захоплення. Працівники, учні та батьки стурбовані долею навчального закладу. Ми вважаємо, що в час економічної кризи і тотальної економії не доцільно витрачати державні кошти на реорганізацію і зміну назви.
Ми готові прийняти певну кількість курсантів, як окремий факультет чи напрямок підготовки. Готові і маємо змогу співпрацювати з військкоматами і готувати призовників потрібних для армії професій, це статус нашого закладу дозволяє . Війна (АТО) закінчиться, наш аграрний регіон потребує робочих рук для потреб народного господарства. Наше місто і район не можливо уявити без училища, тому, що підіймають економіку і сільське господарство району наші випускники.
Ми розуміємо, що в сьогоднішній зовнішньо-політичній ситуації вдаватися до крайніх заходів недоречно. Однак, якщо до нашої думки не прислухаються, ми будемо відстоювати свої права більш радикальними методами.
Вимагаємо відкликати наказ. Відмовляємось писати заяви на звільнення. Наш вибір – залишити назву закладу без змін і зберегти трудовий і учнівський колективи навчального закладу без змін. Це вибір громадськості району, міста, батьків, учнів, які готові нас підтримати.
З повагою і надією на розуміння трудовий колектив ДНЗ «Збаразьке ПТУ».
06.04.2015 року»

Андрій Рудан

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.