Боєць АТО отримав 5 років за відмову виконати наказ без зброї

Поділитися

645568_w_300Добровольця 30-ї окремої механізованої бригади Ігоря Глущука, який відмовився виконувати бойове завдання беззбройним, засудили до 5 років позбавлення волі.

Його визнали винним за ст. 402 ч. З ( непокора, вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці) КК України, йдеться у повідомленні Харківської правозахисної групи.

Як сказано у повідомленні, у січні командир батальйону надав усний наказ Глущуку (командиру 15-ї роти) супроводити кілька машин БМП до міста Дебальцевого. При цьому його не попередили, що необхідно мати повне озброєння, боєкомплекти, теплі речи, харчі та воду. Бійцям було наказано їхати без світла у супроводі офіцерів.

Машину майже одразу обстріляли мінометами, “Градами” та РСЗО. Після цього з’явився начальник штабу Голуб, сказав, що треба їхати, не повідомивши маршрут. Він лише уточнив, що приїде супроводжуючий, який відведе підрозділ до місця, де потрібно зайняти оборону, розповідають правозахисники.

Бійці поцікавились, чому їм не повідомили, що буде бойове завдання – у них не було боєкомплектів. Підполковник Голуб сказав, шо вони тут перебувають незаконно, оскільки ніякого письмового наказу на виконання бойового завдання не було, наказ про їхнє відрядження з Новоград-Волинського ще не переправлений.

Керівництво повідомило, що все необхідне підвезуть за три дні. Ігор Глущук доповів керівництву, що виконати наказ неможливо, оскільки немає озброєння, харчів, особистих речей, тому це стане фатальним для цілої роти військових. Після цього бійці повернулися в село Покровське, а Глущука згодом звинуватили у невиконанні наказу.

Фактично ж він своїми діями зберіг життя 40 військових, але ані слідство, ані суд не взяли це до уваги, стверджують правозахисники.

Зараз доброволець готується до апеляції на вирок суду.

gazeta.ua

Відкрита (неанонімна) відповідь на відкритий (анонімний) лист

Сергей Лёвочкин должен выйти в Киеве на Майдан, вставить себе в задницу веник и четырежды прокричать: “Кукареку! Путин-Хуйло!”