Керівництво школи у селі Залізці вимагало у батьків 2 тисячі гривень на підручники

Поділитися

На «Гарячу лінію «Народного контролю» звернулися мешканці села Залізці Збаразького району на Тернопільщині. Люди розповіли, що в перші дні навчального року керівництво місцевої школи заявило: підручники для 2 класу батьки мають купувати дітям за власний кошт. Для багатьох – це суттєвий удар по бюджету.

Перше вересня для багатодітної родини Кравець стало зовсім не веселим святом. Мати Галина виховує 6-еро дітей. Наймолодші Іванка та Андрій цього року пішли в другий клас. Дітям на двох видали лише 5 підручників. Решта, а це 8 книжок — бракує. Їх і треба докупити за власний рахунок.

«Діти пішли на перший урок, а після того підійшла їхня вчителька і заявила, що треба докупити підручники, яких не вистачає. Усім батькам необхідно здати гроші. Нашій сім’ї треба здати за двох дітей. Але я не маю навіть кілька сотень зайвих. Ми – малозабезпечені, живемо з коштів, які отримуємо на дітей», – розповіла багатодітна мати Галина Кравець.

Схожі проблеми в інших батьків. Роботи у селі не має. А гроші на підручники вимагають. Жителька села Залізці Оксана Жук розповідає: «Я не стверджую, що всі сільські діти будуть відмінниками, але їм треба хоча би мати ту середню освіту. Але щоб вивчитися, треба мати з чого вчитись, книжки, додаткову літературу».

Батьки разом із активістами та журналістами «Народного контролю» пішли до директора Залізецької школи Бориса Сопіги. Чоловік почав виправдовуватися, що ніхто не казав купляти підручники. Але зізнався – проблема з книжками таки існує. І не лише для класів, які йтимуть за новою програмою. Для кожного класу не вистачає по кілька книжок. Директор побіцяв якнайшвидше вирішити питання багатодітної сім’ї Кравець.

«Я візьму список підручників, яких не вистачає дітям Галини Кравець. За кілька днів буду у районному відділі освіти і проситиму знайти додаткові книжки», — запевнив директор Залізецької школи Борис Сопіга.

«Народний контроль» завітав у Збаразький районний відділ освіти. Там активістам теж пообіцяли, що підручниками селян забезпечать.

«Я можу запевнити, що це питання через сесію Збаразької районної ради ми обов’язково вирішимо. Якщо є ці підручники в інших сільських школах і їх не роздали школярам, то ми передамо книжки у Залізці», — додала начальник районного відділу освіти Збаразької РДА Оксана Брегін.

Apple представила нові iPhone 6s та iPhone 6s Plus

Все о «Русском лото» на сайте www.russloto.com