У Богодухові Харківської області затримали журналістів Громадське.Харків. Про це повідомили самі затримані журналісти.

Як повідомляє Громадське.Харків, напередодні місцеві громадські активісти запросили журналістів Громадське.Харків на акцію проти незаконної переробки нафти на ТОВ «Богодухівська нафтобаза» (на думку активістів, нафта, яку на цьому заводі перероблюють, привезена з окупованих територій).

Після кількох хвилин перебування активістів поблизу заводу до будівлі під’їхали 8 машин з номерними знаками МВС, з них вийшли люди у формі.

За словами журналістів, начальник Богодухінського райвідділку почав обшукувати машину активістів. Потім зі словами «Оточуємо, працюємо» працівники міліції почали класти на землю активістів, затримувати і вантажити в автозаки, потім затримали журналістів Громадське.Харків. Одному з активістів міліціянти розбили голову.

«Взяли мій планшет, на який я знімав відео. Я дуже голосно говорив, що  представник преси, в мене був жилет з написом «Преса». Мене та Сергія (Сергій Москаленко, журналіст Громадського.Харків – ред.) повантажили в автозак. Сергій у клітці сидів, а я біля правоохоронців», –  повідомив Віктор Пічугін, журналіст Громадське.Харків.

«Мені так і не пояснили, чому нас затримали. Нас намагалися допитувати, але я відмовився надавати свідчення, доки мені не дадуть дозволу на адвоката та не пояснять причину затримання. Нам відповіли, що ми чинили опір міліції. Але ж є відео – ми нічого не робили. Далі з’явилась інша версія: що нас затримали для з’ясування особи, але ж у нас були бейджі на шиї. Пізніше ми таки написали пояснення, і нас відпустили. Нас тримали загалом 45 хвилин в автозаку і ще півтори години в райвідділку. Завтра ми йдемо до прокуратури писати заяви щодо перешкоджання журналістській діяльності, ми маємо відеодокази», – пояснив він у коментарі Громадському.

1 comment

  1. Саша

    Це реформа міліції по Аваковськи. Тепер чітко видно і всім зрозуміло чому в міліцію при міністрі Авакові беруть раніше судимих, психічно хворих і інших дегенератів. Ці так називаємі по Аваковськи реформовані міліціонери виконають любу вказівку, яка поступає від керівництва бо думати у них немає чим. Потрібно затримати журналістів-запроста, потрібно побити мітингарів-запроста, а поступить команда стріляти-будуть стріляти в мітингуючих, вот така у нас реформована міліція. СЛАВА УКРАЇНІ !

Напишіть відгук