Це фінансові піраміди. Всі напевне чули про наслідки роботи піраміди «МММ» в СРСР на чолі з Сергієм Мавроді? Скільки людей залишилось обдуреними без коштів.
І що саме дивне, що в теперішній час продовжують успішно процвітати в Україні такі собі Мавроді. Але люди все одно продовжують вірити у казку, яку їм розповідають про надприбутки. І думають, що піраміди десь далеко, у минулому, але з сьогоднішнього дня я у декількох статтях покажу, що вони на повну силу діють у Тернополі.
Причому активність пірамід різко зростає прямо пропорційно з погіршенням доходів населення.
Звісно, що вигляд у сучасних «пірамід» уже зовсім інший, в красивій обгортці. Маскуються по різному під виглядом надання юридичної допомоги, участі у незрозумілих міжнародних обмінних операціях, інвестпроектах.
Ось ознаки фінансової піраміди:
1. В організації немає ліцензії. Представники запевняють, що для цього виду діяльності вона не потрібна.
2. Вкладникам обіцяють високу дохідність.
4. Вкладників закликають не думати довго, а якнайшвидше вкладати гроші.
5. Виплати клієнтам здійснюють не з прибутку компанії, а з вкладів нових клієнтів.
6. Вкладників не інформують про можливі ризики.
8. Приховують інформацію про керівництво компанії та її реквізити.
9. Клієнти пишуть розписку про нерозголошення конфіденційної інформації.
10. Вкладників змушують оплатити реєстраційний збір, а розмір прибутку залежить від кількості приведених особисто ним клієнтів.
Особливо мене зацікавили заявки активістів «Хеліксу» про нібито вкладення ними залучених у вкладників коштів у так звані перспективні види бізнесу, від яких ви нібито будете отримувати шалені відсотки 120-200% на рік.
Вам звичайно скажуть. В Україні таких відсотків немає, але ми вкладаємо кошти за кордон. Наша головна компанія знаходиться в Лондоні і називається HELIX Capital Investment LTD (код 09082357, Office 11/43, BedfordStreet, LondonWC2E 9HA).
А що каже на це Міністерство зовнішніх справ України та офіційні дані з реєстру платників податків Великої Британії?
HELIX Capital Investment LTD – це компанія з нульовим рейтингом, розмір статутного капіталу аж 500 фунтів, підприємство з одним працівником – директором, без бухгалтера та підлеглих, обороти компанії нульові. Це значить, що юридично вона є, але фактично жодної діяльності не здійснює. Ви б вклали гроші у таку компанію?
Олег Дзюба, спеціально для інтернет-газети “Про все”