Обережно: шахрайство у вигляді фінансової піраміди “Хелікс”

Поділитися

Screenshot_3Розповімо про це один вид шахрайства, що популяризується в Тернополі, особливо серед категорії студентів.
Це фінансові піраміди. Всі напевне чули про наслідки роботи піраміди «МММ» в СРСР на чолі з Сергієм Мавроді? Скільки людей залишилось обдуреними без коштів.
І що саме дивне, що в теперішній час продовжують успішно процвітати в Україні такі собі Мавроді. Але люди все одно продовжують вірити у казку, яку їм розповідають про надприбутки. І думають, що піраміди десь далеко, у минулому, але з сьогоднішнього дня я у декількох статтях покажу, що вони на повну силу діють у Тернополі.
Причому активність пірамід різко зростає прямо пропорційно з погіршенням доходів населення. HelixCapital-ЛОНДОНлтдІ це не дивно, адже розраховані вони на бідних і від їхньої діяльності страждають насамперед соціально незахищені верстви населення. Чому? Та тому що багаті люди мають достатньо юристів, які відмовлять їх від вкладення коштів у такі афери.
Звісно, що вигляд у сучасних «пірамід» уже зовсім інший, в красивій обгортці. Маскуються по різному під виглядом надання юридичної допомоги, участі у незрозумілих міжнародних обмінних операціях, інвестпроектах.
Ось ознаки фінансової піраміди:
1. В організації немає ліцензії. Представники запевняють, що для цього виду діяльності вона не потрібна.
2. Вкладникам обіцяють високу дохідність.
kttcUydXuds3. У рекламі сповіщають, що високу дохідність обумовлюють нові надприбуткові методи інвестування.
4. Вкладників закликають не думати довго, а якнайшвидше вкладати гроші.
5. Виплати клієнтам здійснюють не з прибутку компанії, а з вкладів нових клієнтів.
6. Вкладників не інформують про можливі ризики.
188218775_2_644x461_nvestits-v-kompanyu-helix-capital-investments-ltd-pd-19-msyachnih-fotograf7. Договір складено таким чином, що у разі краху компанії вкладники нічого не отримають.
8. Приховують інформацію про керівництво компанії та її реквізити.
9. Клієнти пишуть розписку про нерозголошення конфіденційної інформації.
10. Вкладників змушують оплатити реєстраційний збір, а розмір прибутку залежить від кількості приведених особисто ним клієнтів.

afera2А тепер зверніть увагу на діяльність в Тернопільській області компанії «Хелікс», дуже популярної в Тернополі, особливо серед студентів та молоді. Невже не схоже?

Особливо мене зацікавили заявки активістів «Хеліксу» про нібито вкладення ними залучених у вкладників коштів у так звані перспективні види бізнесу, від яких ви нібито будете отримувати шалені відсотки 120-200% на рік.
afera3Давайте дивитись тверезо. Ви знаєте в Україні вид бізнесу, який дає такі відсотки? Я, ні. Більше того, я знаю лише один вид бізнесу в світі, який може давати понад 150 % доходу в рік. Це торгівля наркотиками. Навіть незаконна торгівля зброєю дає менше ніж 120%. Так звідки візьмуться гроші? Напевне від нових вкладників, поки вони є…
Вам звичайно скажуть. В Україні таких відсотків немає, але ми вкладаємо кошти за кордон. Наша головна компанія знаходиться в Лондоні і називається HELIX Capital Investment LTD (код 09082357, Office 11/43, BedfordStreet, LondonWC2E 9HA).
А що каже на це Міністерство зовнішніх справ України та офіційні дані з реєстру платників податків Великої Британії?
HELIX Capital Investment LTD – це компанія з нульовим рейтингом, розмір статутного капіталу аж 500 фунтів, підприємство з одним працівником – директором, без бухгалтера та підлеглих, обороти компанії нульові. Це значить, що юридично вона є, але фактично жодної діяльності не здійснює. Ви б вклали гроші у таку компанію?

Олег Дзюба, спеціально для інтернет-газети “Про все”

afera

“Подвиги” трьох місцевих жителів закінчились в тернопільському відділі міліції

Як тернопільських студентів, які поступили на державну форму навчання, “відфутболили” на платну