Районні ТВК Тернопільщини масово переписують протоколи

Поділитися

UA-TE_Ternopol_Buran_02_08-09-13Станом на 17.00 год. 28 жовтня лише чотири територіальні виборчі комісії здали усі протоколи в Тернопільську обласну виборчу комісію, п’ять ТВК здали протоколи лише по окремих округах.

Тернопільська ОВК в повній кількості прийняла протоколи від таких районних виборчих комісій:  Теребовлянська, Збаразька, Козівська та Бережанська міська виборча комісія.

Протоколи по чотирьох виборчих округах Тернопільської районної виборчої комісії були відправленні на уточнення. Тернопільська міська ТВК здала лише протоколи по восьми округах, чотири ще має уточнити. Гусятинська РВК з чотирьох протоколів два ще має доопрацювати, Шумська РВК з першої спроби не здала жодного протоколу, а Бучацька – здала протокол по одному округу. Сьогодні до Тернопільської ОВК привозила протоколи також Заліщицька РВК, проте через неналежне їх упакування обласна комісія ці документи не розглядала.

За словами голови Тернопільської ОВК Галини Щигельської, серед основних причин через які протоколи потребують уточнення це типові помилки, які повторюються від виборів до виборів, коли невірно вносяться дані про невикористані бюлетені, недійсні або які не підлягають врахуванню.

Також Галина Щигельська  зазначила, що оскільки обласна виборча комісія змушена велику кількість протоколів через помилки відправляти на уточнення, то було  прохання до районних комісій, щоб вони швидше підвозили документацію з підрахунку голосів.

Проте є і цікаві випадки. Зокрема, як повідомила голова Тернопільської ОВК у телефонній розмові із секретарем Чортківської РВК Савка Світлана Степанівна, зазначила їй, що вони (члени цієї комісії) можуть і в понеділок привести свої протоколи і цим нічого не порушують. Проте, за словами Галини Щигельської, «якщо обласна виборча комісія до неділі не отримає усі протоколи від територіальних виборчих комісій то ми очевидно, що до четвертого листопада не встигнемо скласти свій протокол, тому, що там теж тривалий підрахунок і ще в самому процесі можуть виникнути якісь питання». Також голова Тернопільської ОВК зазначила, що згідно Закону України «Про місцеві вибори» районні ТВК спочатку мають підрахувати голоси до обласної ради, а потім вже до районної. Однак як цей процес  відбувається в Чортківській РВК, за словами Галини Щигельської,  є невідомо.

У телефонній розмові секретар Чортківської РВК Савків Світлана Степанівна щодо ситуації з підрахунком голосів і складанням протоколів нам  прокоментувала, що по одній дільниці №610994 у селі Полівці вони змушенні були робити перерахунок, проте найближчим часом підготують усі протоколи і в п’ятницю планують відвезти їх до Тернопільської обласної виборчої комісії.

Спостерігачі ОПОРИ надалі слідкуватимуть за перебігом підрахунку голосів із виборів депутатів Тернопільської обласної ради.

Український Інтернет втрачає власну свободу

Краєвиди Заліщиків стали найкрасномовнішим аргументом у флешмобі