Виконавчий директор Асоціації міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukraine Володимир Ігнатов в ефірі радіостанції “Голос Столиці” повідомив, що Міністерство фінансів планує підвищити ставку податку на додану вартість на ліки з 7 до 20%. Відразу після цього ліки подорожчають на 15-20%.
У Кабінеті міністрів заспокоюють, що для пацієнтів будуть передбачені компенсатори у вигляді адресної субвенції, які діятимуть лише протягом року.
“Як сказав один з представників української фарміндустрії на недавній конференції, нашому уряду заважає саме населення України для проведення реформи і покращення життя в країні.Середня ставка податку в Європі на рецептурні препарати менше 7%. У нас зараз вже 7%, і це, напевно, межа, яка є у всіх цивілізованих країнах. У Франції цей податок становить 2,6%”, — сказав В.Ігнатов.
Фармацевт зазначив, що “90% вартості всіх препаратів на ринку оплачують пацієнти. У Європі від 40% до 80% сплачує держава, сплачують страхові фонди. Тобто існує так звана система реімбурсації. Якогось механізму субвенцій без запуску механізму реімбурсації і соціального медичного страхування просто не існує, тому що ця додаткова оплата, або ж субвенція повинна бути пов’язана зі споживанням пацієнтом упаковки конкретного препарату. А закупівля препаратів незрозуміло для кого і незрозуміло яких — це теж не вихід”.
“Не підвищувати ПДВ — це перший крок, абсолютно зрозумілий. Ще півтора роки чи два роки тому у нас ПДВ не було насправді, і ніхто не брався підвищувати ціни на ліки таким шляхом. За півтора року ми отримали з вами 7% ПДВ на ліки і ще 5% імпортного мита. Дуже сподіваємося, що вона буде скасована з 1 січня”, — зазначив В.Ігнатов.