Укрзалізниця пішла в наступ на українських громадян

Поділитися

poizdЦе називається – “тишком-нишком, без оголошення війни”. Саме так Укрзалізниця пішла в наступ на українських громадян, відмінивши 48 (сорок вісім!!) нічних поїздів. Кожен, кому доводиться їздити по країні, знає, наскільки кращий і вигідніший нічний потяг. Ввечері сів, виспався, вранці приїхав, зробив свої справи, а ввечері їдеш додому чи в інше місто, і ранком вже вдома. Показником того, що нічні поїзди користуються значно вищим попитом, є те, що навіть влітку, при дефіциті квитків на нічні поїзди, квитки на денні були завжди. Спочатку розкупають нічні поїзди, а вже потім – денні.
Отже, питання – хто і чому вирішив відміняти найбільш популярні у громадян нічні поїзди? Якщо взимку не вистачає пасажирів, то відміняйте денні, або запускайте їх через день. Порівняння з європейськими поїздами неправомірне, бо, по-перше, там інші швидкості, і з Братислави до Будапешта ви добираєтесь за 2.5 години, По-друге, на великі відстані там є й нічні поїзди, і пасажир може обирати. І, нарешті, по-третє є альтернатива – дешеві авіарейси, який у нас немає.
Мені здається, головна причина – це підвищення вартості проїзду, бо чомусь сидяче Intersity, по суті – комфортабельна електричка, коштує у 2 класі дорожче, ніж купе, а 1 клас – дорожче, ніж комфортабельний люкс. Я вже не кажу про те, що зникнуть дешеві плацкартні квитки, і чималий соціальний прошарок просто буде позбавлений можливості їздити по країні (а в Україні відсутність комунікації між регіонами й так велика проблема). Я вже не кажу про такі “дрібниці2, як скажені ціни в Інтерсіті на чай (6 гривень в звичайному потязі і 20 – в Інтерсіті), шоколадки (“Хрум” – 6 гривень в магазині і 35 в Інтерсіті)
Отже, в мене принципове питання – хто ухвалив таке рішення, яке істотно погіршує життєву ситуацію громадян? Чи робилися якісь дослідження, перш ніж ухвалити таке рішення? Як ставляться до цього депутати з партій правлячої коаліції та опозиції?

Мене поправили, що насправді 48 поїздів зняли, а 53 додаткових запустили. Так що поки тривога, начебто, зава. Але от УЗ пише на своєму сайті, саме там, де й про ці додаткові поїзди: “Запланована програма по зменшенню кількості нічних поїздів передбачає поетапне, до 2020 року, заміщення нічних поїздів денними класу «Інтерсіті» з використанням нового рухомого складу” Отже, загроза ліквідації нічних потягів цілком реальна. І краще заздалегідь боротися з цими планами.
І цю боротьбу слід починати вже зараз, на етапі планів, бо далі вже буде пізно.

Ірина Бекешкіна

Хохли закінчилися на Майдані

8 грудня підприємці Тернопільщини будуть вирішувати, що робити з “недореформами” уряду