Южноафриканский уголь по $57 тонна, донецкий при Ахметове $300

Поділитися

TO GO WITH AFP STORY BY DARIO THUBURN **Bank crisis hits hard in Ukraine's coal belt** Recent picture showing a miner smoking after a shift in a coal mine in the small city of Bulavinskoye, not far from industrial city of Donetsk on October 30, 2008. For the weary miners coming out at the end of the day's shift in this remote village in the barren hills of eastern Ukraine, the country's financial crisis has hit all too close to home. AFP PHOTO/ ALEXANDER KHUDOTEPLY

“Про ціну вугілля за Януковича. Чоловік написав пост, я вирішила погуглити перш, ніж перепостити. Те, що я нагуглила, змусило мене… засміятися. Уявіть, працює шахта. 2012 рік. Бідні шахтарі, в пилюці, добувають те вугілля, ризикують життям і здоров”ям. Для чого?
Собівартість вугілля, яке вони видобули, 1350 грн. При цьому продають вони його за 490 грн. Різниця покривається з держбюджету”,- пише Ірина Варшик

Южноафриканский уголь по $57 тонна (с доставкой). Донецкий при Ахметове $300-350.

Это то, что вам надо знать про коррупцию в Украине и Рината Ахметова.

2008-го впало світове споживання металу.
2010-го впала ціна на метал.
В 2010-2012 роках в Україні припинили свою роботу половина металургів, якщо не більше (що не дивно, – наші архаїчні меткомбінати ще Сталін будував або цар Микола ІІ).

2013 року світові ціни на руду та вугілля впали в 2-3 рази. Вугілля, яке ще в 2012 коштувало 110-125$ тепер продають по 40-60$ (це теж одна з причин здешевлення нафти).

А головне з 2010го в рази впало споживання вугілля металургами. Особливо українськими металургами. Навіть Ахметов возив баржами по Дунаю свою руду в Австрію, плавив там. А сталь продавав вже там, вже безмитно.
І тут почався “даунбасс”!!!!

Я з Донбасу. Там до війни (зараз думаю теж) діяли тисячі нелегальних копанок. Люди копали вугілля мало не лопатою на власному городі. Деякі “дарвіни” докопувалися до того що у таку “копанку” провалювалася власна хата.
Деякі незаконні копанки – це кар’єри з Белазами та крокуючими кар’єрними екскаваторами.

Все це вугілля продавалося і легалізовувалося через державні шахти.
Ринкова ціна вугілля в 2013 році була 1000 грн тона (125$). Максимум до 1400 грн. в Одесі з доставкою вантажівкою додому.

На державних шахтах числилося по 1000 шахтарів. Але на роботу ходили лише власники кабінетів адмінбудівлі шахти. Плюс 30-40 шахтарів для ширми. Решта – мертві душі. При цьому шахта перевиконує план, відвантажує вугілля на ТЕС, отримує від держави премії, дотації, зарплати на 1000 шахтарів.

Просто державні шахти існували для відмивання вугілоля копанок. Скупали його по 1000 грн. Продвали його по 1000 населенню або по 490 Ахметову (майже всі ТЕС та металургічні заводи належать Ахметову). З бюджету отримували по 1000-1500 грн дотації. Клали їх в кишеню директорів. Близько 13 000 000 000 грн дотацій щороку!

Якщо вугілля продає Ахметов державі “по тендерах”, ціна в рази зростає. Так само, якщо Ахметов продає власне вугілля на власні ТЕС, ціну в рази завищували. Для того що б виправдати високі тарифи на електронергію, яку ви щомісяця сплачуєте ОСОБИСТО АХМЕТОВУ

(Майже всі обленерго України належать Ахметову. Саме Ахметов збирає з населення “кеш” і “профіт”, навіть за електрику вироблену державними АЕС та ГЕС)

Зрозуміло що екперДи Ахмета та інші сєпари кістьми ляжуть доводячи, що “не горить” африканське.

Павло Марчук

Так хотелось посмотреть, как оно будет при коммунизме

У Тернополі військові отруїлися технічним спиртом і втратили зір (відео)