“Російський дятел”: допрем’єрний показ у Тернополі про справжню жахливу причину аварії в Чорнобилі (відео)

Поділитися


Вчора у Тернополі відбувся допрем’єрний показ документального фільму “Російський дятел”. Це американсько-британсько-український фільм, який розслідує причини аварії на Чорнобильській атомній станції. Герой фільму – український художник Федір Александрович в епатажній манері намагається докопатися до правди. За 150 тисяч доларів, відкладених на старість американським режисером Чедом Грасією, їм вдається знайти правду, яка досі не зручна владі і показати її у фільмі. Через свої пошуки Федір вимушений був навіть покинути Україну. На нього тиснули працівники СБУ та російського ФСБ. Навіть закордоном його знайшли і намагались вплинути

Повернувся в країну герой документального фільму лише тоді, коли розпочалася Революція гідності в Україні. Зі сцени на Майдані Федір Александрович розповів про свою версію причин катастрофи у Чорнобилі. Мовляв привиди радянського минулого провокують війну, можливо навіть Третю світову війну… Тоді це не надто вірилось…

У фільмі “Російський дятел” йдеться про те, щоаварія на ЧАЕС мала приховати провал у гонці озброєнь, зокрема у системі загоризонтної радіолокації.

У чорнобильській зоні й досі стоїть «Дуга» – інженерна споруда, більша за єгипетські піраміди в Гізі. Її не можна демонтувати, бо підніметься радіоактивний пил. До неї їдуть екскурсії з усього світу. Рівень радіації там цілком допустимий.

ros datel
Художник Федір Александрович, головний герой документального фільму “Російський дятел”

Коли починали знімати фільм, об’єкт було закрито. Нині вже там вільний вхід. Ця величезна приймальна антена — лише частина грандіозного комплексу «Чорнобиль-2», що за 10 км від Чорнобильської станції. В Любечі була передавальна станція, ще одна — коригуюча — в Комсомольську-на-Амурі, інша на Кубі. В Інтернеті вказано, що вони добре працювали. Це неправда. «Дуга» — не зовсім загоризонтний радар. В основі його науковий винахід, який не отримав військового значення, бо не мав великої точності. Він радше був придатний для вивчення іоносфери, протуберанців. Система «Чорнобиль-2» кожен протуберанець на сонці сприймала як пуск американських ракет, тобто початок третьої світової війни. Герой фільму з’ясував, що надавав гроші на її будівництво – 7 мільярдів радянських карбованців і відповідав за цю галузь у програмі озброєнь – міністр зв’язку Василь Шамшин. Коли він став членом ЦК КПРС, то почав експерименти на Чорнобильській станції, щоб приховати неспроможність своїх військових розробок. На станції навіть замінили директора, щоб не заважав. 1 вересня 1986 року мала почати роботу спеціальна комісія. Вона поставила б не просто хрест на кар’єрі Шамшина, а, ймовірно, його б арештували. За розтрату державного майна в СРСР була найсуворіша кара. Саме тому Чорнобильська станція вибухнула, щоб не можливо було проаналізувати ефективність чи не ефективність «Дуги» і причетних до неї, до колосальних коштів, витрачених даремно, — значно більше від вартості атомної станції. У  фільмі все це доведено, вважає Федір Александрович.

Автори фільму не знайшли єдиного доказу – запису телефонних розмов на Чорнобильську станцію. Відомо, що перша зміна відмовилась виконувати наказ з Кремля. Але врешті, на керівництво надавили і…

У фільмі дві лінії: поетична і публіцистична. Політична історія про «Дугу» шокує. Коли герой фільму спілкувався з деякими істориками та фізиками, вони казали: люди не хочуть сприймати цю версію, бо такого не може бути. Фільм “Російський дятел” відповідає на питання навіщо аварію організували.

Зараз ви можете переглянути трейлер фільму, а незабаром в “Сінемасіті” буде проводитись показ.

Довідка

Федір АЛЕКСАНДРОВИЧ. Народився 1982 року. Закінчив академію образотворчого мистецтва та аспірантуру. З другого курсу працює в театрах України, Литви та Білорусі як художник-постановник. У його активі понад 30 вистав. Має персональні виставки. Як режисер, художник і продюсер зняв вісім короткометражних стрічок, які отримали міжнародні призи. Пише оповідання та поезії. Викладає в художній академії.

Прем’єра стрічки “Російський дятел” відбулася 24 січня 2015 року у конкурсі «Закордонне документальне кіно» на кінофестивалі «Санденс»-2015, де здобула Гран-прі за найкращий закордонний документальний фільм

Вбивць майданівця Юрія Вербицького тепер знаємо в обличчя (фотофакт)

Промова Вакарчука до Порошенка під час нагороди орденом Свободи (повний текст)