У грудні 2015 року Кременецький обласний дитячий психоневрологічний санаторій відвідав керівник департаменту охорони здоров’я в Тернопільській обл. Богайчук Володимир Григорович. Цю не конструктивну зустріч та ультиматуми з питання закриття, або перепрофілювання закладу ми вже описували. В січні 2016 року з ініціативи членів НР Кременецького району міським головою Ковальчуком О.А. була організована та проведена зустріч з заступником голови обласної ради Крупа Л. Л. та заступником директора департаменту охорони здоров’я в Тернопільській обл. Чайковською Л.З. Варто віддати належне міському голові — адже на цю зустріч чомусь не поїхали ні голова райради Стефанський В, ні голова райдержадміністрації Сімчук С.. А навіщо це їм?

А тепер про саму зустріч. Заступник директора департаменту охорони здоров’я в Тернопільській обл. Чайковська Л.З. прибула на дану зустріч так само, як і її керівник — не володіючи інформацією про підпорядковані заклади, вела себе дещо зверхньо та чомусь вирішила, що навколо неї одні ідіоти. Під час розмови з інтервалом в декілька хвилин говорила абсолютно протилежні речі. При цьому настільки ввійшла в “роль”, що сама й вказувала на грубі недоліки в роботі департаменту, де обіймає вже багато років керівну посаду. Також шановна пані напевно забула, що за фінансову сторону такої “оптимізації” відповідає департамент, а не “влада області”. Ми коротко проаналізували чи то некомпетентність, чи то побрехеньки шановної пані та пропонуємо усім для загального обговорення. Якщо ж керівництво департаменту не схаменеться, не візьме калькулятор в руки — будемо змушені вживати заходів по “оптимізації” якісної складової персоналу департаменту охорони здоров’я в Тернопільській обл. А це ми вже вміємо робити — швидко та дієво, з занесенням матеріалів в ЄРДР.
_______________________________________
Санаторій відноситься до лікувально — профілактичних закладів, при цьому психіатричний інтернат має зовсім інше призначення – це соціально-медична установа, яка призначена для постійного проживання громадян з психоневрологічними захворюваннями, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування. Різницю між термінами “лікуванням” та “обслуговуванням” тлумачити не будемо. Тому правдивість слів представниці департаменту про повне збереження робочих місць працівників санаторію підлягає сумніву. Крім того більшість медперсоналу НЕ БУДЕ працювати за фахом — медперсонал в цій кількості там просто не потрібен. Так в чому ж полягає “схожість фаху”, коли цей заклад взагалі не буде мати відношення до департаменту охорони здоров’я, шановна Чайковська Л.З.?

________________________________________
“Дітки будуть оздоровлюватись в педіатричних закладах” – це в яких: дитяча хірургія, дитяча гематологія, дитяче відділення психіатричного стаціонару? Яке з цих відділень може надавати реабілітаційну допомогу, пані Чайковська Л.З.?

________________________________________
Контроль за виконанням плану санаторно — курортного оздоровлення дітей в області здійснює департамент охорони здоров’я. Чому районні педіатри та дитячі неврологи не відправляють дітей на оздоровлення в санаторій, адже путівки по районах надсилаються в належній кількості відповідній до закріплених ліжкомість? Тому “70 відсотків дітей з Кременецького району” вказує на те, що працівники департаменту не виконують своїх прямих обов’язків.

________________________________________
Народна мудрість – “Не рий іншому яму, бо сам у неї впадеш “. Іншими словами: не варто шантажувати працівників Кременецького санаторію.
________________________________________
Дві хвилини підлої брехні та протиріч, чи все таки повна некомпетентність? Для чого в закладі, який зі слів Чайковської Л.З., не є лікувальним (психоневрологічний інтернат) висококваліфіковані фахівці з психіатрії? Для чого брехня про невідповідність кваліфікації працівників Бережанського санаторію? Де економічна доцільність в переобладнанні Кременецького санаторію та збільшення його на 50 ліжкомість та одночасному скороченню Бережанського на 50 ліжкомість, адже це великі фінансові витрати? Маєте лишні кошти, оптимізатори? Цікаво, як на таку оптимізацію подивляться в Кабінеті міністрів? А взагалі то чим лікують гастроентерологічні захворювання в Бережанському санаторії, можливо там є якісь мінеральні води про які ми не знаємо? Напевно для оздоровлення дітей використовують вихлопні гази, враховуючи його місце розташування.

________________________________________
В цьому віці та при цій посаді пора розуміти, що 6 до 100 значно гірше співвідношення, ніж 8 до 50. Крім того, пані Чайковська Л.З. діти часам хочуть їсти. Які показники по виконанню ліжкоднів можуть бути при такому фінансуванні, яке отримував Кременецький обласний дитячий психоневрологічний санаторій? Чи є необхідність ще раз нагадати, що з вересня 2015 року харчування дітей здійснювалось завдяки ентузіазму колективу Кременецького санаторію, який “просив милостиню” по підприємцям? Чи Вам ще раз нагадати, що районні педіатри підпорядковані департаменту охорони здоров’я в Тернопільській обл., а не керівнику Кременецького санаторію?

_________________________________________

Пані Чайковська — а Ви самі то вірите в 78,5 відсотка? Щось наші дані кардинально відрізняються. Хоча 86 все рівно краще ніж 78,5.

Народна Рада

2 comments

  1. ксенія

    Шановні друзі! Звичайно, боротися треба. Однак є правила- доброго тону, поваги і т. д. Пані Чайківська надзвичайно коректна, як фахівець, і доброзичлива,як людина. Не варто говорити образливо. Хочете, щоб Вас поважали – поважайте інших.

  2. Анонім

    То ти Лідусю? Ксенія тобі більше подобається?

Напишіть відгук