У Тернополі епідеміологічний поріг на грип перевищено більш, ніж на 50%

kvitashviliНа сьогодні є 83 підтверджених летальних випадків внаслідок захворювання на грип. В цілому по країні вірусом грипу перехворіло 2,6 мільйонів українців. За останній тиждень захворіло 363 тисячі осіб. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі. За його словами, у 18 областях епідемічний поріг перевищено, в 11 з них – на 50%. «Найбільший рівень у Рівненській області, найменший – у Харківській. Не перевищено епідпоріг у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Одеській, Миколаївській та Харківській областях. В Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій, Чернігівській, Черкаській, Херсонській та Запоріжжі – перевищено на 50%, а у Києві, Луцьку, Рівному, Тернополі, Чернівцях, Сумах, Полтаві, Кіровограді, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську епідеміологічний поріг перевищено більш, ніж на 50%. У нас, в принципі, в країні є епідемія грипу», – заявив Олександр Квіташвілі. Сьогодні з цього приводу у МОЗ має зібратися штаб. Запаси ліків є достатніми, стверджує міністр. «Литва передала 2 тисячі доз «Таміфлю» та 27 тисяч доз «Релензи». Вони вже в Україні, пройшли «розтаможку» і вже на під’їзді до Києва. Вони будуть розподілені між областями, які найбільше їх потребують», – повідомив міністр.

Любов Некрасова, керівник ДЗ «Український центр із контролю й моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України», розповіла, що інтенсивність зростання захворюваності зростає. «Навантаження на лікувальні установи зростає, але і звернення хворих на сьогодні теж зростає  – через потужне інформування про необхідність звернень в перші години захворювання», – констатувала Любов Некрасова. За період з 1 жовтня по 18 січня у Києві зафіксовано 7 випадків смерті, в Одеській області – 26, у Вінниці – 10, Волинській – 1, Донецькій – 3, Житомирській – 1, Запорізькій – 5, Кіровоградській – 2, Львівській – 3, Миколаївській – 1, Полтавській – 1, Рівненській – 6, Сумській – 2, Тернопільській – 1, Харківській – 4, Херсонській – 3, Черкаській – 5, Чернівецькій – 1, у Чернігівській – 1, зазначила керівник ДЗ «Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ». «Практично всі загиблі належать до груп ризику. На сьогодні це діти від 0 до 5 років, вагітні, люди, хворі на ендокринні захворювання, діабет, серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та групу інших респіраторних хвороб. А також люди старші 65 років», – зауважила пані Некрасова.

Святослав Протас, т.в.о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України, відзначив стрімке зростання кількості звернень людей за медичною допомогою. Натомість констатував зменшення кількості пізніх звернень. Святослав Протас зауважив, що перевищення епідеміологічного порогу у півтора рази відмічається на території 45 міст і 131 сільського району. «З метою реагування на цю ситуацію на сьогодні припинено навчання у більше ніж 9,5 тисячах  навчальних закладах. Але на тих територіях, де ці заходи вводилися з самого початку, станом на сьогодні у тисячі закладах відновлення навчальний процес», – повідомив  т.в.о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Пісках відбувся танковий обстріл позицій сил АТО

Як начальник управління транспорту піклувався за надприбутки перевізників (відео)