111

Компанія Boston Dynamics, що належить Google, холдингу Alphabet Inc., випустила чергове відео, яке демонструє здатності розробленого нею для потреб американських військових робота Atlas. Людиноподібний механізм стійко виносить все знущання)))))) і самостійно встає навіть будучи збитим з ніг. Головна відмінність нової версії Atlas від попередніх – використання автономного джерела живлення. Попередня модель, нагадаємо, гуляла на “повідку”, по якому надходила електрика. Тепер акумулятор вбудований в тіло робота. Крім того, Atlas став істотно більш спритним, тихим і навіть злегка схуд.

Boston Dynamics 2Якщо у вас добре розвинена здатність співпереживати, відео десь з другої половини може викликати неприємні емоції – робота пхають ключкою, висмикують у нього з-під носа вантаж, який йому доручено взяти, а потім взагалі збивають з ніг ударом в спину. Все це, втім, робиться не заради забави, а щоб навчити машину реагувати в нестандартних ситуаціях.

Нова версія Atlas важить приблизно 80 кілограмів при рості 180 см. Робот орієнтується в просторі за допомогою LIDAR-датчиків і стереосенсорів, розташованих в голові. Додаткові датчики, розташовані в кінцівках, допомагають машині зберігати рівновагу. В результаті Atlas може не тільки пересуватися на двох ногах по засніженому лісі і піднімати коробки вагою близько 4 кг, але і підніматися на ноги після того, як впаде.

Близько року тому співробітники Boston Dynamics виклали в Мережу відео, де копали робота-собаку” Spot. Машина при цьому демонструвала спритність, яку багато хто прокоментував як лякаючу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.