На 8-ме березня українці дарують, здебільшого, імпортовані квіти

Поділитися

00505480В цей період в Україну найчастіше привозяться рослини із тих країн, де вже тепло і весняно, або де флористика розвинена як бізнес.
Дослідницький центр компанії ZAMMLER вивчив логістичний шлях квітки до рук покупців.
Більшість подарованих на 8-ме березня квітів в Україні – імпортовані з Голандії (в Нідерландах зосереджено 60% світового ринку рослин) з аукціону Flora Holland. Хоч Україна також вирощує квіти на експорт, проте українські квіти розцвітають ближче до квітня.
Тому перед 8 березня більшість українських оптових постачальників закуповуються в Голландії. Оборот Flora Holland – 4 млрд. євро на рік. Ця компанія контролює 90% ринку зрізаних квітів Голландії.
Площі торгівлі квіткової біржі завширшки як 100 футбольних полів (майже 75 га).
Проте на квітковому аукціоні продаються квіти й з інших країн-експортерів: Кенії, Ефіопії, Еквадору, Німеччини, Іспанії, Італії та Бельгії. Значна частка ринку – це вирощені в Голландії рослини. Ціль Flora Holland – продати квіти постачальника по максимально високій ціні і здешевити збут.
Логістичний шлях квітки починається з оранжереї, де її зрізають, вантажать у спеціальні термофургони (якщо квіти вирощені в Голландії), або ж квітку доставляють до літака (якщо рослина їде з Кенії, Ефіопії, Еквадору чи інших країн). Щодня поставки партій квітів відбувається о 23:00
З півночі до 5:30 ранку квіти вивантажують, розпаковують та сортують на конвеєрній лінії, де інфрачервоні датчики визначають величину пуп’янка і довжину стебла. Після автоматизованого відбору квіти відвозять в холодильні кімнати, де вони зберігаються до початку аукціону.
На голландській біржі є можливість закупити квіти одиничними коробками і палетами, проте, як правило, квіти закуповують багатотонними фурами. Економічно виправдано закуповувати щонайменше машину квітів.
О 06:00 починається квітковий аукціон, який, зазвичай, триває близько чотирьох годин (для туристів починається на годину пізніше). Лот вивозять в зал, а на екран виводиться інформація про нього: сорт квітки, виробник, кількість, ціна. Торги за лот тривають не більше 1 хв.
Логістика квітів на аукціоні автоматизована: візки рухають майданчиком не люди, а автоматика – існує внутрішня система колій. Люди в цьому участі не беруть.
Щогодини на аукціоні проводять більше тисячі угод. Найактивніше закуповують квіти о 9-тій ранку, а за день на біржі продають близько 200 млн. одиниць квіток.
«Великі об’єми обороту на голландському аукціоні вимагають спеціальних складських логістичних рішень», – пояснює розробник складських логістичних процесів, заступник генерального директора ТОВ «Заммлер Склад» Валерій Барановський.
«Інформацію про кожну проведену угоду на аукціоні отримують працівники складу, які починають готувати куплену партію квітів до відправки. До речі, подібні системи автоматизації складів вже впроваджені в Україні. Наприклад, наша компанія в організації складської логістики для різних груп товарів на всіх етапах використовує автоматизованою систему правління складом (WMS)».
З полудня (12:00) до 14:00 на складських приміщеннях аукціону Flora Holland квіти упаковують для транспортування і вантажать в машини для доставки за місцем призначення.
У скляних оранжереях квіти розпускаються не під променями сонця, а під світлом електричних ламп, які підтримують температуру не нижче +19. Після зрізання рослини ставлять у воду та залишають на 4 години – щоб вони отримали достатньо води. Щоб зрізані квіти довше «жили» – воду для них попередньо пом`якшують спеціальними розчинами. Такий спосіб збільшує тривалість життя квітки приблизно на 20 днів.

Основні постачальники, покупці та квіти, які найбільш популярні на аукціоні „Flora Holland”
kvyty
Найпопулярніші квіти у світових закупівлях – троянда, хризантема, тюльпан, лілія та африканська ромашка. Найбільше покупців на аукціоні із Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Швеції.

Загалом ланцюг постачання від компанії виробника квітів до кінцевого споживача в Україні схематично виглядає так:
kvyty2
В українські магазини квіти найчастіше потрапляють або через польських посередників або через прямі закупівлі, які здійснюють великі українські торгові компанії такі як «Камелія», «Украфлора», «Асканія-Флора», «Флорімаг».

Чоловік з ревнощів підірвав себе гранатою

Податківці Тернопільщини почали дерти три шкури з підприємців