Родини героїв Небесної Сотні та громадськість вимагають прозорого конкурсу на посаду Генерального прокурора України та пропонують кандидатуру Сергія Горбатюка

Поділитися

DSC_0082-860x645Родини героїв Небесної Сотні та громадськість вимагають прозорого конкурсу на посаду Генерального прокурора України та пропонують розглянути кандидатуру Сергія Горбатюка. З такою заявою виступив під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Володимир Бондарчук, син загиблого героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука, секретар ГО «Родина героїв Небесної сотні». За його словами, найважливішим нині є розслідування справ проти учасників Революції Гідності та покарання винних у загибелі Небесної Сотні. «Справи щодо злочинів під час Революції Гідності є індикатором того, чи змінилося щось у нашій країні», – зауважив Володимир Бондарчук. На його переконання, певні результати у цьому напрямку з’явилися лише після створення управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Тому активісти пропонують розглянути на посаду Генпрокурора кандидатуру Сергія Горбатюка,начальника управління спецрозслідувань Генпрокуратури. «Саме йому вдалося досягти тих певних результатів, які ми бачили під час його звітів, це й експертиза щодо зброї, й встановлення осіб, які 20 числа були причетні до вбивства наших рідних», – пояснив син героя Небесної Сотні.

Генпрокуратура потребує радикальних змін, зазначив Павло Сидоренко, координатор Ініціативної групи постраждалих на Майдані. «В тому гнилому морі, яке представляє сьогодні Генпрокуратура, є один острівець, який ще жевріє, тільки тому, що є керівник, який не дає йому потопитися в багні корупції […], це управління спецрозслідувань Генпрокуратури», – висловився він. Павло Сидоренко пояснив, що результати розслідувань не є такими значними, як хотілося б, але з паном Горбатюком родини Небесної Сотні, поранені на Майдані, адвокати спілкуються майже щодня, і до цієї особи в них є довіра.

За словами Романа Маселка, адвоката Автомайдану, члена Адвокатської дорадчої групи, всі злочини проти Майдану можуть бути розкритими. Але, передусім, для цього потрібне бажання та політична воля. До того ж, тим, хто має бажання працювати та є професіоналами свої справи, необхідно надати відповідні повноваження для здійснення розслідувань та ресурси. Адвокат висловив думку, що нині Генпрокурор є залежним від волі Президента та депутатів. «В першу чергу, Генеральний прокурор повинен керуватися законом […]. Він повинен чути і опиратися на суспільство. Суспільство має бути тим ключовим замовником, заради якого працює Генеральний прокурор», – наголосив Роман Маселко. Саме тому кандидати на посаду Генерального прокурора мають ініціюватися суспільством і мати довіру від людей. Адвокат закликав до публічного обговорення кандидатур на цю посаду.

Усі три попередні Генеральні прокурори після Євромайдану обіцяли громадськості три речі, каже Олександра Матвійчук, координатор «Євромайдан-SOS», голова Центру громадянських свобод. Це повернення в Україну статків, отриманих корупційним шляхом, проведення розслідувань злочинів, вчинених під час Євромайдану, та проведення радикальної та комплексної реформи прокуратури. «Як ви бачили, всі три Генеральні прокурори, звичайно, з різним ступенем неуспішності, але з цими завданнями не впоралися», – заявила Олександра Матвійчук. За її словами, якщо призначення на цю посаду відбуватиметься так, як раніше, то наступний Генпрокурор теж не впорається з цими завданнями, адже політичні партії самі не можуть з цим впоратися. Тому до процесу обрання Генпрокурора має залучатися суспільство, завдяки якому, між іншим, нинішні політики і прийшли до влади. Відповідно, громадські активісти вимагають від політичних партій та органів державної влади, дотичних до цього процесу, долучити громадськість до процесу вибору нового Генерального прокурора. «Ми вимагаємо, щоб кандидатури, які обговорюються, були оголошені публічно. По-друге, ми вимагаємо, щоби ці люди оголосили свій план дій, і ми як громадськість могли оцінити з чим вони йдуть на цю посаду», – підкреслила Олександра Матвійчук.

Як отримати статус учасника бойових дій

Микола Ротман потребує допомоги