Співачка Тоня Матвієнко та саундпродюсер Олександр Шульга створили новий музичний проект “ANTONINA project”

Поділитися

“ANTONINA project” – це новий український етно-електронний проект. В музичних треках використовується вокал бабусі Тоні. Саме вона передала народні пісні цій співочій династії. Голос бабусі був акапельно записаний у 70-х роках, в 2015 платівку відцифрували та задіяли у записі дебютного альбому, який вже скоро побачить світ. Ідея її онуки та саундпродюсера полягала в збереженні народної пісні через призму сучасних аранжувань.

“Цей дебютний альбом буде присвячений моїй бабусі Антоніні, яка навчила співати і привила любов та повагу до народної пісні”, – розповідає Тоня Матвієнко.

“В процесі запису альбому використовувалися різні автентичні інструменти з різних культур – дримби, дуда, телинки, гуджен, хотіку, діджиріду, різноманітна перкусія на ряду з аналоговими синтезаторами, оркестровими інструментами та іншими сучасними технологіями. Музика вміщує в собі симбіоз живого та електронного звучання. Більша частина треків була записана в Києві, “За сінечками” та “Ой на морі” – на півночі Нідерландів,” – коментує Олександр Шульга.

Першим результатом роботи над проектом є кліп на пісню “Сірії гуси”, режисером якого став Олег Борщевський. Кліп знятий за техніками “стоп-моушн” та “цейтрафер”. За 28 днів на 17 локаціях було відзнято 8219 кадрів, з яких монтувалось фінальне відео.
“Це був цікавий досвід, – ділиться враженнями Тоня Матвієнко. – Деякі сцени знімались кілька днів, щоб показати як змінюється час. Сцена з яблуками, яка в кліпі займає 20 секунд, знімалась 8 годин”.

Всесвітній день поезії відбувся у Тернополі

До Дня рідної мови файне радіо «FM Галичина» провело патріотичний флешмоб «Моя мова – моя гордість»