Україна продемонструвала рекордну підтримку Години Землі: у Тернополі був велофлешмоб

Поділитися

image002Минулої суботу, 19 березня 2016 року по всій планеті пройшла кампанія «Година Землі», організована Всесвітнім фондом природи (WWF). Тисячі організацій і мільйони людей у 178 країнах світу рівно о 20:30 вимкнули світло на годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети. В Україні цьогорічна Година Землі проходила вже восьмий раз та побила всі минулорічні рекорди – більше 70 міст та містечок, десятки відомих українців та сотні організацій та закладів країни підтримали заклик кампанії зберегти Планету для майбутніх поколінь.

myxaylovsky soborЕстафету добрих справ від Години Землі підтримали відомі люди країни – культурні та громадські діячі, артисти та колективи, аби надихнути інших робити добро для Планети. Серед них в.о. Міністра екології та природних ресурсів України – Ганна Вронська, найсильніша людина Планети – Василь Вірастюк, обличчя Нового каналу, СТБ, 1+1, М1, популярні виконавці – ЯрмаК, Дмитро Шуров (PainoBoy), актори Dizel Studio, Норман Шелест та багато інших відомих українців. Переглянути всі відео Естафети можна в соціальних мережах за хештегом #estafeta_dobra.

«Деякі люди іноді звинувачують Годину Землі у безцільності. Мовляв, що дає та година без світла в масштабах Планети? Але ж вимкнення світла – це лише верхівка айсберга. Фінальна символічна подія кампанії, такий собі всесвітній флешмоб. Сама ж кампанія привертає увагу людей, урядів та організацій до проблем Планети та навчає їх допомагати природі кожного дня. Щоб підкреслити важливість цього, ми запустили в Україні Естафету добрих справ, де кожен міг розказати іншим про свою просту та корисну для Планети справу. Із щоденних невеликих дій кожного з нас сьогодні складається майбутнє. Тож, робіть добро для Планети щодня, щоб у наших дітей було гарне майбутнє!», – закликає Катерина Куракіна, координатор Години Землі в Україні.

Година Землі – гарна та символічна кампанія. На її підтримку в темряву поринають сотні знакових споруд світу, серед яких Сіднейська опера, Римський Колізей, Ейфелева вежа, найвищі, найстаріші та найвідоміші споруди Планети. Українські пам’ятки теж не залишилися осторонь. Михайлівський та Софійський собори, Києво-Печерська Лавра, монумент «Батьківщина-Мати», Монумент Незалежності в Києві, Театр Опери та Балету, Спасо-Преображенський собор в Одесі, Собор Святого Юра та телевежа у Львові, Замок Любарта у Луцьку і ще багато відомих на всю Україну споруд вимкнули освітлення, що привернути увагу українців до проблем Планети.

Традиційно в десятках міст України пройшли заходи, присвячені Годині Землі. Всесвітній фонд природи WWF в Україні і Ярмак запроcили всіх в київський штаб ВК на «зелений» он-лайн концерт, який переглянули 230 тисяч людей. Різні заклади та організації Києва організували свої події – Еконцентр та Норман Шелест провели тематичний квартирник, студенти Києво-Могилянської академії під час еко-вечірки малювали боді-арт при свічках, готель Radisson Blu Kyiv традиційно запросив всіх на святкову вечерю, приготовану без електрики.

У Львові, Вижниці, Івано-Франківську, Мелітополі, Ромнах на підтримку кампанії пройшли святкові акустичні концерти та викладання фігур, що є символами природоохоронного руху зі свічок. У Рахові відбувся конкурс еко-плакатів, у Дніпродзержинську, Рівному та інших містах пройшли еко-вечірки із концертами, різноманітними майстер-класами, театром тіней та переглядом тематичних фільмів. В Полтаві та Тернополі відбулися вело-флешмоби, причому полтавські організатори запросили всіх вдягнути ростові костюми тварин та різних персонажів. В Житомирі запалили 1000 бенгальських вогнів. У Львові спостерігали за зоряним небом. По всій країні відбулися десятки освітніх подій у школах та університетах. А також ресторани та кафе країни запросили своїх відвідувачів на романтичні вечері на підтримку Години Землі.

Кампанію Година Землі 2016 підтримало Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Приговор Надежде Савченко: день второй

Twitter: 10 років, мільйони користувачів, мільярди прибутків