У 2015 році на Тернопільщині усиновлено 23 дітей

Поділитися

1308132519_dityУ 2015 році на Тернопільщині громадянами України усиновлено 23 дітей та іноземцями – 2 дітей. Працівниками служб у справах дітей здійснюється постійний нагляд за умовами проживання та виховання 260 усиновлених дітей.

Про це повідомив начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Ростислав Дрозд під час відеонаради з головами районних державних адміністрацій.

«Протягом 2015 року в області створено 4 прийомних сім’ї та влаштовано 9 дітей. В раніше створену прийомну сім’ю довлаштовано 1 дитину, ще 6 дітей довлаштовано у діючі дитячі будинки сімейного типу у Тернопільському, Чортківському та Шумському районах», – констатував Ростислав Дрозд.

Станом на 01 квітня 2016 року в області проживає 1081 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Переважна їх більшість (1003 дітей) охоплена сімейними формами виховання, зокрема:733 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються у родинах опікунів та піклувальників (у тому числі – 29 дітей з особливими потребами); 270 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються у 130 прийомних сім’ях (у тому числі 7 дітей з особливими потребами) та 10 у дитячих будинках сімейного типу.

«Впродовж останніх років завдяки належно проведеній роботі кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштованих до сімейних форм виховання постійно зростає. Загалом, до сімейних форм виховання у 2015 році влаштовано 93,3 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території області. За 2014 рік цей показник дорівнював 86%, – зауважив Ростислав Дрозд. – В рейтингу областей за показником влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сімейні форми виховання Тернопільська область посідає 7 місце (для прикладу, середній показник по Україні у 2015 році склав 90,5%)».

Водночас, при загалом високих показниках області щодо охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання, слід зважити на ту обставину, що здійснення адміністративної реформи шляхом децентралізації актуалізує питання належного забезпечення соціально-правового захисту дітей на рівні об’єднаних територіальних громад.

У двох ДТП на Тернопільщині травмувалося двоє людей

США перекинули до Чорного моря винищувачі F-22 Raptor