111

12033123_950942481618441_7848426301760817660_nДорогі чортківчани, від того часу, як пройшли місцеві вибори пройшло півроку. Як завжди кожний з нас з приходом виборів очікував змін на краще. Тому цього разу я сам особисто підтримав молоду амбітну команду на чолі з Володимиром Шматьком.

Та на превеликий жаль з кожним днем-розчаровуюся. Тому що молода команда працює за радянською системою.

Судіть самі:

«Голос народу» No 14 (8562), 8 квітня 2016 року

«Червона субота»

«Ленінопад» в Україні – нема в тім скорботи,
заповів трудящим вождь «червоні суботи»…
Розпорядження від влади: провести роботу,
щоб усі, немов один, вийшли у суботу.
Добровільно-примусово, натякнуть вагомо:
не прийдеш – прощай, робото, сидітимеш вдома!
Попереду – вчителі, боязкі, покірні,
із граблями на плечах чимчикують, бідні.
В парку – дим, шкідливий смог…
«палять радіацію», не штрафують тут нікого –
влада має рацію.
Прийшло в парк мале дівчатко з песиком гуляти,
та від диму довелось додому втікати.
– Чом так скоро повернулись? – запитали вдома.
– Там в диму збирає «бяки» вчителька відома.
Моя вчителька згортає сміття у ряднину,
потім разом висипають в вантажну машину.
Дяді голосно кричать, наче їх не чують,
прибиральниками в парку вчителі працюють.
Праця колективна ця не є добровільна,
швидше є вона насправді – рабська, підневільна.
Безкоштовна спільна праця на користь міськради?
Може, потім і закриють на когось наряди…
Мерів, перів у Чорткові було вже чимало:
довгочасні, тимчасові, як їм випадало.
Як приходять в «бідну» раду, там «нічого немає»,
піти звідти не в силах – міцно «трон» тримає.
«Попєрєднікам», як завжди, гріхи відпускають,
бо самі та їх команда апетити мають.
На каденцію завдання: капітал «вмикнути»,
в бізнес чи у вищу раду впевнено стрибнути,
Щось «скрутити», відчужити у власності міста –
від приватних «секондхендів» у центрі вже тісно.
Славно-явно, а чи скрито пропускає воду сито:
в центрі є «кінотеатр» – епіцентр культури…
Молодь навіть і не знає, для чого ці мури…
Вхопить хтось шматок великий, тримає до часу,
щоб побільше «наварити» за оцю «прикрасу».
Шанс не впустять заробити капітал і – «точка»,
не освітлить чорну душу й вишита сорочка.
Прославляють наше місто творчі колективи:
вдень – художні, а вночі – терпіть нема сили…
Гучно «музика»(?) реве із нічного «Клабу» –
Інтернет несе по світу «п’яну голу бабу».
Після «Клабу» вже рішили (чи бодун був зранку?):
закатати парк в асфальт під автостоянку.
Як дозволять це «пришельцям» терпеливі люди,
стане «Клаб» уже не в парку – парк у «Клабі» буде.
Шито-крито роблять справи бізнес-генерали,
може, парк вже не частково «прихватизували»?
«Ленінопад» в Україні – нема в тім скорботи,
заповів для черні вождь «червоні суботи»…

Леонід КОЛУБАЄВ,
м. Чортків

А написати вирішив після того, як дізнався від наближених людей реакцію міського голови В. Шматька на публікацію даного вірша. Особисто ним було дано вказівку звільнити автора (вчителя школи м. Чортків ), директора і завуча школи.
Будьте обережні перед тим, як висловлюєте думку про роботу місцевої влади очолюваної молодим амбітним Володимиром Шматьком!

33 comments

 1. Ulyana ulyanovych

  Все як завжди. Показуха. Міський парк став розвагою не для сімей із дітьми а для п’яничок а тепер ще господар міста планує віддати частину території під паркінг. Запитайте у місцевих жителів як ” весело” їм жити під постійні крики і гучну музику.

 2. Анонім

  Ст. 34 Конституції України проголошує: “Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань”.

  Зміст свободи думки і слова полягає в тому, що ніхто не може заборонити людині дотримуватися своїх думок, певним чином відображати об’єктивну дійсність у своїх уявленнях та публічно висловлювати ці матеріалізовані в мові відображення, в тому числі, погляди та переконання. Останні можуть при цьому стосуватися будь-яких сфер: зовнішньої політики, державної влади, економічних процесів, освіти і культури, розвитку законодавства тощо. Свобода слова створює значну гарантію громадського контролю над державною владою.

  Місцева влада повинна брати до уваги думку мешканців і гідно сприймати критику. А якщо наша “вельмишавновна влада” не готова до такого, їй потрібно задуматись, чи варто продовжувати свою діяльніть і при першому ж висловлюванню вдаватись до такого низького вчинку.

  1. Анатолій

   “Наташка Крулевская

   Щодо коментів по толоці… громадські активісти просили мера вперше за всі роки нарешті довести парк до пристойного вигляду. Обіцяв за це питання взятись. Ми, як небайдужі жителі , пропонували загальноміську толоку…. всі заклики будувались н. Слові “загальноміська”, прийшло багато людей різних професій…. і опа!!! Виявляється, вчителі (які завжди мають бути прикладом для дітей, яких вчать )–— вони ОБУРЕНІ!!!… що ж… мабуть Шматько не правий що усіх наказом “припросив” прийти на допомогу… треба було просити тих, хто хоче добровільно- потім по явці на толоку і було б видно, хто дає хороший приклад дітям-— а кого до них не варто підпускати!!”

  2. Анатолій

   Наташка Крулевская
   А вчитель часом не зі школи-інтернату? )) бо тоді питання його звільнення аж ніяк до вірша відношення мати не буде, а скоріш до висновків комісії після перевірки діяльності Іринки Миколаївни і Ко)))….
   P.S. шановний автор статті— може доста писати з “одних вуст”? Бо якісь аж надто однотипні статті про чортківського мера…

 3. Анатолій

  Собака гавкає, а караван іде))))

  Не хотів прибирати “громадянин” в парку (ГРОМАДСЬКУ ТЕРИТОРІЮ!!!), щоб мале дівчатко з песиком гуляло не в корчаках поміж сміття та битих пляшок, які назбирувались там останні 25 років,тому вирішив пасквіль написати на тих, хто на відміну від цього горе-громадянина щось робить для міста.
  А вчителі своїм прикладом, показали малому дівчатку з песиком, що працювати ніколи не соромно, бо ПРАЦЯ ОБЛАГОРОДЖУЄ ЛЮДИНУ!!!

  …і до слова, ХТО НЕ ХОЧЕ РОБИТИ – ТОЙ ШУКАЄ ВИПРАВДАННЯ, А ХТО ХОЧЕ РОБИТИ – ШУКАЄ МОЖЛИВОСТІ, тому хто не ходив прибирати – не ходив на “червоний суботник”, а хто хотів щось зробити для міста і його мешканців, в тому числі і для малого дівчатка з песиком, той прийшов на ТОЛОКУ!!!

  1. Анонім

   Відколи це вчителі повинні виконувати роботу комунальних служб….Анатолій, яка свідома громадська позиція….впевнена тебе там з віником не спостерігалось….за що отримують комунальні служби нашого міста заробітню плату???? Так, як сказав “громадянин”, просто висловив свою позицію, на рахунок ситуації яка склалась…а якщо ти такий розумний то віник в руки і вперед!

    1. Анатолій

     Оксанко!
     Вас напевне учили що до старших і незнайомих людей не виховано звертатись на ти, але як я розумію Ви погано вчились Чортківському педагогічному училищі і напевне не дуже сприймаєте уроки культури та етики будучи студенткою Прикарпатського національного університету, чи може пробіли в Вашому вихованні слід шукати ще в школі де викладали саме такі вчителі, як наш сумнозвісний вчитель фізкультури з інтернату, котрі не тільки закликають нічого не робити для нашого міста, ще й паплюжать тих, хто хоча б щось старається для Чорткова зробити???

     1. Анонім

      Як цікаво що ви розповідаєте особисту інформацію про інших. А хто ви такий? Чому так скромно Анатолій? Можливо сам мер?

     2. Анонім

      Анатолій вам шановний мер доручив зібрати інформацію хто де вчився чи працює? Допомагаєте у підготовці нових розпоряджень нашого вельмишановного мера?

     3. Oles Kolubayev

      Щось зробити для Чорткова комуністичними методами – це “червоні” суботники? Робити потрібно комунальним службам за конкретні кошти платників податків міста або орендарям, що ведуть підприємницьку діяльність на території комунальної власності. А ваш мер користується адмінресурсом, за що пора на законодавчому рівні вводи кримінальну відповідальність на всіх, без виключення рівнях. Коли нарешті прийде час професіоналів, коли кожен буде відповідально і фахово виконувати свою роботу та отримувати за це достойну платню? Поки при владі казнокради та вихідці з “совка” будемо злидарювати та ходити на суботники-толоки. До речі, колись толоку організовував ґазда на своїй господарці і за це, в свою чергу, був змушений відробити всім, хто до нього прийшов на допомогу. Ніяк не вивітриться СеРеСеРе з ваших мізків, якщо вони там є.

     4. Анонім

      Скажіть, будь ласка, пане Анатолій а ви не могли б посприяти опублікуванню цього талановитого твору у журналі Пектораль? Буду дуже вдячна за вашу відповідь.

     5. Анонім

      Пане Анатолій ви не маєте права так розмовляти з моєю дочкою. Вона є прекрасною студенткою. Я горджуся моєю донею і раджу вам по менше розповсюджувати приватну інформацію без її згоди. Ви порушуєте закон. І якщо ви залізли в її приватну сторінку ви знаєте хто я і моє ім’я. Іде обговорення громадських справ а не то де вчилась моя дитина. Напевно вам не вистачає освіти щоб культурно дискутувати. Горда мама Оксани

 4. Анонім

  А ви прибирали з народом? Працювати на користь суспільства корисно і благородно. Підло і нагло забирати в людей право вибору. Був наказ по школах і це не було добровільно.

  1. Анатолій

   О, так “Анонімний” ще й жіночого роду)))))
   Так , я прибирав у парку, і аж ні як не за вказівкою мера, а просто відгукнувшись на заклик в інтернеті про ВСЕУКРАЇНСЬКУ ТОЛОКУ.
   Взяв сокиру, граблі і працював разом з іншими активними громадянами міста, там були і молоді дівчатка-студентки, і молоді хлопчаки, і Чортківські бізнесмени, і мамочки, які сидять у декреті і тимчасово не працюють та ще багато інших громадян міста, які хочуть щось реально тут змінити, а не чекають що хтось це зробить за них.
   А пану Олесю Колубаєву, який так щиро захищає свого татуся я пораджу провітрити свої мізки від СеРуСеРу, якщо вони там є, адже тільки люди із совка думають що всі їм щось винні. Держава дає малу зарплату – значить не гріх її і обікрасти, в місті є комунальники – значить можна і смітити будь де, вчителям платять мало коштів – значить і вчити дітей можна аби як, батьки 10-го класу маютьсильний конфлікт з заучкою… її прикривав директор і пару вчителів… в тому числі і фізкульиурник(Ваш вельмишановний татусь) – так значить написати пасквіль і стати ПОЛІТИЧНО РЕПРЕСОВАНИМ))))))))))

   1. user765

    Ми всі зрозуміли “”шановний” Анатолій що ти один із прихильників нашого міського голови…свій захват його діяльності будеш висловлювати особисто…а на рахунок того, що кожен повинен займатись своїми справами то так, ти правий…так що не трать свій час тут, граблі і сокира вже зачекались…

   2. Oles Kolubayev

    Хочу зазначити, пане “Анатолію”, що спосіб мислення і логіка у Вас політика-піарщика, та думки від деякого моменту почали Ви викладати в цьому просторі дуже сумбурно. У мене є підстави… стверджувати що наш мер запанікував…! На даний час по IP-адресу мої знайомі фахівці у цій справі готові надати фізичні адреси всіх анонімів, що беруть участь у цьому бруді, так як порушено закон та розголошено у зневажливому тоні мої персональні дані та персональні дані моєї родини. На відміну від Вас, пане “Анатолію” я спілкуюсь не під логіном. У цю справу вже вникає мій особистий адвокат.

  2. Анатолій

   Після Вашого коменту, шановна пані “Анонім”, прослідковуються дуже цікаві факти і збіги…
   Пан Леонід Колубаєв не любить мера за те, що його ніби-то звільняють з роботи за віршик про “червоний суботник”, який організував насправді не мер а активні громадяни Чорткова, а мер пішов їм на зустріч і організував підтримку в проведені “Всеукраїнської толоки”…

   …і хто ж так яро захищає цього постраждалого “правдоборця”, який підбурює людей не дбати про свое місто?

   Тут, і нічого в цьому дивного немає))), за вчителя фізкультури з інтернату( в якого по дивному збігу обставин серйозний конфлікт з батьками учнів 10-ого класу), вступається його син, який гордий за свого батька!?, Олесь Колубаєв, палкий чортківчанин, тепер житель славного Івано-франківська, який працює в Прикарпатському Національному Університеті (звучить гордо і авторитетно!!!)

   Оксана Стратій студентка (о диво!!!) того ж самого Прикарпатського Національного Університету

   “Анонім” – вона ж мама цієї студентки Прикарпатського Національного Університету

   Уляна Улянович – дочка пана Леоніда Колубаєва.

   Кругом якийсь родинна порука)))
   З вашою родиною дійсно небезпечно мати справу, і дорогу вам краще не переходити, співчуваю меру(((
   бо така вже в мене підозра, що і User765 і Tatysho-Vasya теж члени вашої родини (або ваші двійники, хоча судячи по почерку малоймовірно)

   P.S. “Кінотеатр” давно вже громаді міста не належить , він був проданий ще , якщо не помиляюсь, у 2008р., Ваврику, і теперішній мер до цієї споруди відношення не має ніякісінького. Так що коли щось пишете – перевіряйте факти)

   1. user765

    по-перше, ніякого конфлікту вчителя з 10 класом не існую, це все брехня, по-друге, ніхто не звільняє вчителя, мер прилюдно попросив вибачення за цей інцедент….а по-третя шановний анатолій петльовай і наташа крулевська! перестаньте розносити плітки….не знаєте всієї інформації не розголошуйте неправдивої, а то теж знайшлись інформатори….

   2. Уляна Улянович

    Анатолій я ніколи не ховаю свого прізвища. Вчителі не вийшли добровільно наказ висів в кожній школі. Те що сім’я захищає свого батька який просто написав вірша а такі як ви досить нечесні і я також проглянуло вашу інформацію не зовсім морально чисті готові з’їсти людину за правду.кінотеатр був проданий із цільовим використанням.поцікавтесь. І взагалі направлена свою енергію на щось інше а не на мою сім’ю. Наприклад присвятіть трішки часу своїм дітям

   3. Уляна Улянович

    Ні я ні мій брат не ховали хто ми. В нормальних сім’ях люди повинні підтримувати один одного тим більше у вірші все правда. Мер в інтерв’ю сказав розмови про звільнення є вигаданими. І вибачився за них як нормальна цивілізована людина. Чому ви це роздмухує те невідомо… І до речі поцікавтесь у школах наказ про обов’язковий суботник висів. Вашою особистою інформацією я також поцікавилась. Ми вчились в одній школі і я вас добре знаю. Також можу дещо оприлюднити але на відміну від вас мене батьки виховали добре і я знайома із законом. Про все надрукувала нову статтю про реакцію вчителів усієї області. На рахунок кінотеатру він був проданий з умовою цільового використання. Поцікавтесь. Ще раз прочитала коментарі під статею ви напевно дійсно збирали інформацію щоб нас можна було викликати на килим і по виховувати . Вас бісить що це неможливо. Я народилась,жила і виросла біля парку мене там всі знають і мене болить душа що відбувається в місті адже там живе моя сім’я. Тож сенсації хто я не получилось. Мене звати Уляна і місцеві жителі мене знають. А вам раджу не скривати хто ви і яке маєте відношення до мерії. Facebook фотографії це показують

 5. Анонім

  Я не думаю що наші вчителі повинні прибирати пусті пляшки від алкоголю і використані презервативи в парку. І це не було добровільно. Були накази по школам. Що роблять комунальники?

  1. Vanja

   Біда у тому що чито не там де комунальники прибирають а там де не смітять.
   А також ще є одна суть що на суботники ходять ті що і так не смітять , а ті що смітять ніколи не підуть прибирати а щей насміюються збоку…

 6. Анонім

  А комунальники проводили уроки в школі…

 7. Oles Kolubayev

  Якщо “прибулець”міста Чорткова п. Шматько дійсно звільнить із займаних посад або почне здійснювати адміністративний тиск на даних осіб,- такою дією дійсно визнає, тобто скаже “Так, я це зробив”, всі прямі та непрямі звинувачення які озвучені в даному вірші. А це вже матеріал для “роздумів” прокуратури, СБУ, журналістських та громадських розслідуваннь, зрештою, для політичних опонентів. Не будьте байдужі, сміливо висловлюйте свою думку. Ви – ЛЮДИ, а не раби. Горджуся ТОБОЮ, мій ТАТУСЮ!

 8. tatysho-vasya

  Автору вірша – повага за Громадянську Позицію! А кАмєнтаторам тіпа (саме «тіпа»!) “Анатолій” сотовариші перш, ніж кАмєнтувати, варто було б «увімкнути» мізки (тобто, задуматись), хоча б над таким ХВактом: чому саме один (максимум – два!) раз на рік проводять так звану толоку (наче за тиждень – виборчий ЛОХотрон!), в той час, як протягом цілого року парк потопає в смітті і заростає непрохідними хащами, а про цю «шляхетну» акцію так ПАФОСНО і ледь не зі столичним розмахом журналЮсти пишуть у пронафталіненій ы БЕЗзубій місцевій пресі “оди в прозі” в стилі місцевих віршомазів-графоманів (автора вірша це не стосується). Якби парк прибирали і впорядковували РЕ-ГУ-ЛЯР-НО ті, кому це належить це робити, тоді й так звані толоки (з «урочистим» спаленням листового сміття) не треба було б проводити.

  Перш за все, такі «толоки», на які, наче рабів-калхозніків, «добровільно-примусово» (як в «добрі» старі часи сересеру) зганяють на громадські роботи «відробляти трудодні», щонайменше, «віддають» неповагою до людей, до їхнього Здоров*я, до Часу, які такі дорогі і тепер, і завжди, і у прямому, і в переносному значенні цього слова. Якщо ж люди роблять це доброВІЛЬНО – хто ж буде заперечувати чи критикувати?! Це – нормально і варто поваги! Але… Завжди є одне (чи більше) «але»! Замість того, щоб покінчити з ТАКОЮ «традицією», яку, звісно ж, започаткував не нинішній мер (який лише нещодавно почав свій «похід за орденами»), він спромігся лише на те, щоб її, не мудруючи лукаво, продовжити. 🙁

  Кожен повинен робити СВОЮ справу, а не виконувати те, за що працівникам відповідних служб (в ДАНОМУ випадку – ККП) платять гроші. Зрозуміло, що платять мало, але ж за будь-яку НЕкваліфіковану роботу (як кажуть деякі галицькі патріЙоти: «хто на що вчився»!) у всіх країнах платять мало. Зрештою, завжди є вибір. Навіть у цей досить НЕПРОСТИЙ час. А коли він був простий?!
  Отже, до наступної «толоки», анонімні анатолії?! 🙂 🙂

 9. Oles Kolubayev

  Фінансовій інспекції (КРУ) міста Чорткова та Тернопільської області думаю вже слід “цікавитися” видатками, угодами та актами виконаних робіт Чортківської міської ради, що стосуються міського парку та інших комунальних об’єктів міста за останнє півріччя після виборів! Меру міста запропонуйте прозоро вести на сайті міськкої ради фінансові звіти про використання державних коштів до копійки! Як Вам така позиція, дорогі вчителі? Підримуйте! Не дайте себе обкрадати та не будьте рабами у цих перевертнів.

 10. Уляна Улянович

  Біда у тому що ніхто не звернув увагу на подальші плани мера. Замість ремонту дороги в парк він збирається розбазарювати територію парку. Автостоянка? Я знаю, що він був дуже ” не ввічливим” обговорюючи це питання з жителями вулиці Шептицького

 11. user765

  Ця “ація” була недобровільною, вчителі під страхом звільнення йшли розчищати парк, про що мова…які методи роботи обирає мер Чорткова…було б це добровільно – цієї дискусії не було б

 12. user765

  Мер бере на себе трішки забагато, згідно із законодавством звільнення вчителів за висловлення своєї громадянської позиції не входить до його компетенції, шановний пане мер, потрібно знати свої повноваження. В місті безліч питань, які потребують негайного вирішення…а ви пропрацювавши всього пів року вже створюєте собі негативну репутацію…нічого доброго з цього не вийде…

 13. Наташка Крулевська

  Телефонувала мені 3 квітня МАМА пані Уляни( тобто дружина вже відомого нам вчителя), яка сьогодні-викладач педагогічного коледжу. Каже,не можна її донечці писати про гранати в руки(!!!), бо її доня ВЗАГАЛІ не живе (!!!!!!!!) в Чорткові !!!… запитувала мене хто я така, я пояснила що громадський активіст. Оксана Євгенівна Колубаєва (пробачте як помилилась по-батькові) порадила мені наказовим тоном займатись своїми громадськими справами і не лізти до школи!!! І коли я сказала їй ,що саме ми,активні громадські активісти, боремось після Майдану за прозорість усіх державних сфер діяльності, панянка Оксана почала кричати,що надоїло їй слухати тих, хто “прикривається” Майданом…. отак то…

  Отож:
  1) Я живу у цьому місті,тому як житель оцінюю дії мера. Яке право на це має Ваша дочка,яка тут не проживає ВЗАГАЛі , як Ви наголосили??
  2) Так, я не маю відношення до школи. Так,мої діти там не навчаються. Саме тому,що там такі вчителі та дирекція.
  3) Я за прозорість. Лякана–і дядічками покрутіше ніж Ви, і трибуналом ЛНРівським… Нічого мене не бере. Я живу в цій країні, в цьому місті – і демократія для усіх нас одна. Якщо Ви дозволяєте собі писати що завгодно і ссилатись на статтю 34, то зважайте, що вона надає такі ж права і мільйонам інших.

  P/S.Запис розмови подала у відповідну державну службу,разом із студентами. які дають свідчення про взятки .
  P/S.-2. Директор звільнився за власним бажанням, Ірина Миколаївна на лікарняному(звернулись у належні служби ,щоб перевірили лікаря , який відкривав дане лікарняне)…. Що ж буде робити та когорта,яка не мала своєї думки і грала в цьому театрі??…час покаже,а ПроВсе маю надію розкаже… Так,Боря?

  ОДНЕ ПИТАННЯ ДОСІ БЕЗ ВІДПОВІДІ: кого мер звільнив за вірш?…))))

 14. Уляна

  Народилась виросла і живу. Прописана по вул. Шептицького. Живе моя сім’я і дитина. Ваші погрози про гранату я також зберегла але подавати нікуди не збираюсь. Я вас не боюсь. Ви перелічували довідки про ваше IQ і тощо. Я думаю там не вистачає довідки із психлікарні. Мер нікого за вірш не звільнив але вибачився за дурні плітки. Я не вірю що ви активістка ви просто любите скандали. Ви самі пишете що не маєте відношення до школи то звідки ви знаєте що там відбувається? Це і називається рознесенням пліток. Залишіть в покої мою сім’ю. Мама моя подзвонила до вас бо злякалась за мене що ви дійсно кинете у мене гранатою. Я думаю кожен її зрозуміє. Я ж розумію що ви просто не маєте як кажуть в народі кістки в язиці. Вас ніхто не лякає. Злякалась моя мама. Ще раз вам наголошую залишіть мою сім’ю в покої. Питання з мером вияснилось і я не розумію для чого ви втягує те нас в подальші розборки. Вас ніхто не чіпав я навіть не знаю хто ви інадіюсь ніколи не взнаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.