Їдете за кордон на авто: що необхідно знати?

Поділитися

Якщо ви хочете виїхати за межі України то вам необхідно знати, які документи потрібно при собі мати. Дані питання регулюються двома нормативними актами: Конвенцією про дорожній рух і Постановою Кабінету міністрів України №1388 від 07.09.1998.
Згідно Віденської конвенції про дорожній рух, на транспортний засіб повинна бути наступна документація:
– свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
– розпізнавальний знак автомобіля (державний номерний знак);
– посвідчення водія;
– страхування «Зелена карта»;
В свідоцтві про реєстрацію автомобіля повинна міститися наступна інформація:
– порядковий (реєстраційний) номер;
– рік випуску автомобіля;
– П.І.Б. і місце проживання власника техпаспорту;
– назва марки і моделі автомобіля;
– порядковий номер шасі (заводський або серійний номер заводу-виробника);
– дозволена максимальна вага, якщо мова йде про вантажний транспортний засіб;
– дата закінчення терміну дії свідоцтва, якщо вона обмежена.
При цьому, особиста інформація, що прописана в свідоцтві про реєстрацію повинна дублюватися латиною.
На кожному автомобілі має бути присутній розпізнавальний знак тієї країни, в якій він зареєстрований. (для українських авто — білий овал з чорною окантовкою і написом «UА»).
Всі країни віденської конвенції, в яку входять більшість країн Європи, зобов’язані визнавати національні водійські посвідчення (крім посвідчень водія зразка СРСР). З водійськими посвідченнями останнього покоління за кордоном фактично ніяких проблем не виникає, а от з ламінованими, які видавалися до 2011 року, на практиці виникають курйози, пов’язані з відсутністю графи «дійсні до».
Водій транспортного засобу перед виїздом за кордон, обов’язково повинен придбати страхування цивільно-правової відповідальності — «Зелену картку». У разі відсутності права власності на транспортні засоби оформлення документів для поїздок за кордон здійснюється на підставі заяви власника транспортного засобу або документів, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами. Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період поїздки за їх бажанням видаються свідоцтва про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у відповідних сервісних центрах МВС.
Автомобіль, який знаходиться під тимчасовою забороною зняття з обліку, до поїздок в інші країни не допускається (крім лізінгу). Видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню відповідному сервісному
центру МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону.

0

На Борщівщині школярі змагались з пішохідного туризму

0

Герої не вмирають: історія і сучасність