У Заліщицькому районі юнака вкусила змія

Поділитися

vipera_berus_main_naturalist_if_ua13 червня о 19:35 в Заліщицьку центральну районну лікарню з діагнозом «Вкушена рана вказівного пальця кисті правої руки» шпиталізовано жителя м. Хмельницький, громадянина 1995 року народження. Травму потерпілий отримав внаслідок укусу змії у лісі поблизу с. Зелений Гай Заліщицького району.

Як правило змії не нападають на людину, якщо їх життю нічого не загрожує. Якщо не порушувати спокій змії, не наступати на неї, вона ніколи першою не нападе. Зазвичай змії втікають від людей. У них поганий зір, слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на досить великій відстані – 10-15 метрів. Проте в спеку це відчуття притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, й тому люди можуть легко на них наступити.

Допомога при укусах змій:

головним засобом лікування є введення протизміїної сироватки, яку треба застосувати не пізніше 1,5-2 год. з моменту укусу. Однак це можливе тільки після доставки потерпілого в медичний заклад. Щоб перешкодити розповсюдженню отрути по тілу, слід негайно накласти стискальну пов’язку вище місця укусу;

відразу після укусу слід видавити кілька крапель крові з ранки або відсмоктати отруту за допомогою спеціальної кровосисної банки. Якщо банки немає, можна скористатися звичайною медичною банкою або відсмоктати отруту ротом. Але слід пам’ятати, що невеликі подряпини у ротовій порожнині, карієсні зуби тощо можуть призвести до отруєння того, хто надає допомогу;

далі на рану накладають серветку, змочену розчином пероксиду гідрогену. Кінцівку краще іммобілізувати, для послаблення болю прикласти щось холодне.

16 червня у Тернополі оголошено День жалоби

Пошуки жінки, що зникла у лісі, увінчалися успіхом