Весь текст посту про “політику Фейсбуку” не що інше, як сферичний кінь у вакуумі

Поділитися

facebook«У відповідь на нову політику Фейсбук я цим повідомляю, що всі мої персональні дані, фотографії, малюнки, листування і так далі є об`єктами мого авторського права (згідно Бернської конвенції). Для комерційного використання всіх вищезазначених об`єктів авторського права в кожному конкретному випадку необхідно моє письмовий дозвіл. Фейсбук тепер є публічною компанією. Саме тому усім користувачам даної соціальної мережі рекомендується розмістити на своїх сторінках подібне «повідомлення приватності», в іншому випадку (якщо повідомлення не опубліковано на сторінці хоча б одного разу) ви автоматично дозволяєте будь-яке використання даних з вашої сторінки, ваших фотографій і інформації, опублікованої в повідомленнях на стіні вашої сторінки.

Кожен, хто читає цей текст, може скопіювати його на свою стіну в фейсбуці. Після цього ви будете перебувати під захистом законів про авторське право. Це комюніке оповіщає фейсбук про те, що розголошення, копіювання, розповсюдження моєї особистої інформації або будь-які інші протиправні дії по відношенню до мого профілю в соціальній мережі суворо заборонені ».

На ділі «розголошення, копіювання, розповсюдження моєї особистої інформації або будь-які інші протиправні дії» по відношенню до користувачів Facebook і так заборонені – як користувальницькою угодою (обов`язковим при створенні профілю в соцмережі), так і законами США, під юрисдикцією яких знаходиться сайт. І гарантії дотримання цієї заборони користувачам дає сам Facebook – без будь-яких спеціальних репостів. Порушення цих гарантій тягне за собою стягнення в судовому порядку.

Той факт, що Фейсбук став публічною компанією (між іншим, ще в 2012 році), означає тільки те, що його акції почали торгуватися на біржі. Ніякого відношення до політики конфіденційності та захисту авторського права це не має.

Що стосується Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, то в ній для цих самих творів і без того закріплено принцип автоматичної охорони: авторське право не вимагає для використання будь-яких попередніх формальностей (типу реєстрації, особливого заяви про претензії на копірайт, дозволу влади і т.д.) і виникає автоматично в момент фіксації твору у матеріальній формі або першої публікації (для іноземних творів, опублікованих в країнах, які ратифікували конвенцію). Загалом, весь текст посту не що інше, як сферичний кінь у вакуумі.

Через центр надання адміністративних послуг на Вінничині відбуватиметься передача в оренду водних об’єктів. А в Тернополі коли?

Сільські жінки вмирають, як квіти: без метушні, без істерики, тихо і гідно