Як на Борщівщині отруїли рибу

Поділитися

pm551image002Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області (далі-Інспекція) відредаговано на факт забруднення поверхневих водних об’єктів і загибелі водних живих ресурсів біля м. Борщова.
22.09.2016 р. за участю представників рибохорони, Борщівської РДА та Борщівської міської ради проведено обстеження руслового ставу та річки Нічлава на території Висічанської сільської ради Борщівського району. Працівниками інспекції відібрано 5 проб вод. Виявлено незначне перевищення тимчасово-погодженого скиду від ДП «Техніка».
Встановлено, що у р. Нічлава навпроти бази відпочинку «Лісова пісня» низький вміст кисню 1,5 мг/дм3 при гранично допустимій концентрації (ГДК) 4 мг/дм3, перевищення по сухому залишку, хімічному споживанню кисню (ХСК), біохімічному споживанню кисню (БСК), що свідчить про те, що відбувається процес гниття внаслідок розкладу органічних сполук. Аналіз протоколів вимірювань показників складу та властивостей проб вод від 28.09.2016 р. і за попередні роки показує, що внаслідок тривалого скиду у став неочищених стічних вод від м. Борщів, у т. ч. ПАТ «Борщівський сирзавод», відбувається накопичення органічних речовин, з очисткою яких через високу температуру р. Нічлава не справляється. Одночасно, 18.09.2016 р. мало місце різке зниження температури повітря, що могло привести до збурення забруднень із дна ставу з утворенням сірководню, який є дуже токсичний для риби. Про можливу присутність сильного відновника (сірководню) вказує те, що у річковій воді у ставку та нижче за течією зникають нітрати.
Виявлено загиблими у ставу 543 карася, 127 окунів, 85 пліток, 11 верховодок. В основному загиблою є молодь вказаних вище видів риб.
Внаслідок скиду неочищених стічних вод в р. Нічлава з перевищенням нормативів гранично-допустимих скидів за період з 01.01.2016 р. по 22.09.2016 р. та за загибель риби нараховано збитки на суму 90 тис. 200 грн. Скид неочищених стічних вод продовжується.
Оскільки в даному правопорушенні вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.242 КК України, матеріали для вжиття заходів реагування направлено старшому слідчому СВ Борщівського ВП Чортківського ВП в Тернопільській області.
Держекоінспекція констатує, що загибель риби спричинена не окремим залповим скидом однієї або групи токсичних речовин, а комплексом факторів, спричинених тривалим скидом забруднюючих речовин ДП «Техніка» без очистки.

Я грузин, проте з Україною буду до кінця

На Тернопільщині росте бук, який пережив льодовиковий період