Як подати позов до суду у цивільній справі?

Поділитися

Всім, хто хоче захистити свої права в суді, потрібно знати, як правильно оформити позовну заяву та звернутись до суду, оскільки суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху.
Нормативно–правовим актом, що регулює питання звернення до місцевого загального суду є Цивільний процесуальний кодекс України.
Відповідно до ч.1 ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Звернення до суду здійснюється у більшості випадків шляхом пред’явлення позову. Позов, в свою чергу, пред’являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється і передається визначеному судді.
Вимоги до позовної заяви встановлені ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України, згідно із якою позовна заява є письмовим документом.
Процесуальне законодавство не передбачає обов’язкової форми (шаблону) позовної заяви. Проте закон встановлює необхідні її реквізити. Так, відповідно до ч.2 ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі;
3) зміст позовних вимог;
4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування
7) перелік документів, що додаються до заяви.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.

Головне територіальне управління
юстиції у Тернопільській області

На Кременеччині 14-літній юнак стрибнув на 44 метри

На Бережанщині відбудеться перший медовий фестиваль-ярмарок «Жу-Жу-Жуків»