Зараз більшість скаржиться на те, що за опалення доводиться платити надто багато. Так відбувається тому, що мешканці платять за втрати тепла у теплотрасах, підвалах, котельнях, а не за фактично спожите тепло. На опалення приміщень витрачається четверта частина палива, яке споживається в країні, з них 80 % – у житлових будинках, а втрати його складають понад 30 %.
«Ви не повинні зволікати, а чим швидше проводити термомодернізацію своїх помешкань. Насамперед зробіть енергоаудит будинку, щоб дізнатися його так звані слабкі місця. Це допоможе вам скласти план послідовних дій з модернізації вашого будинку», – наголосив Андрій Мартишко, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА.
Слухачі дізналися також прості поради про те, якими повинні бути енергоефективні вікна, яка оптимальна температура повітря у квартирі, що енергозберігаючі лампи та прилади економ класу заощаджують до 75 – 80 % електроенергії. І головне, що енергоресурси завжди повинні обліковуватися, адже без лічильників ми не зможемо контролювати витрати тепла, світла, газу. А викопні ресурси – не вічні.
На згадку про захід учасники отримали інформаційні буклети, надруковані за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Андрій Мартишко
тел.: +38 096 161 82 23

О новой полиции
