Сьогодні з 12 години під Тернопільською облдержадміністрацією було гаряче. Зі всієї області до обласного центру приїхали викладачі 17 училищ (коледжів), які вже з липня не отримують зарплату. Аналогічна ситуація зі стипендіями учнів цих навчальних закладів.

Організували протестну акцію профспілки. Їхній лідер Андрій Присяжний зазначив, що тут ніхто не робить політики, не піариться на людській біді. І надав слово кожному з освітян, які мали що сказати. Згодом підійшли представники влади. Але ні заступник губернатора Юрій Юрик, ні голови облради Любомир Крупа не змогли знайти слова, щоб заспокоїти людей. Освітяни справедливо вимагали перших осіб області. Спочатку прийшов голова облради Віктор Овчарук. Його аргументація звелася до того, що запрошує до себе в кабінет представників, зробити звернення на Кабмін. Протестуючі його затюкали і чинуша втік.
osvitaГубернатор Барна прийшов не відразу. Бюрократи казали, що він нібито у відрядженні. Насправді, він нагороджував кращих представників харчової і переробної галузі. Коли із “білого дому” почали десятками виходити нагороджені, освітяни почали підколювати чинуш, що краще грамоти і квіточки роздавати, ніж реальні проблеми людей вирішувати. Врешті знайшов час для освітян й Барна. Вийшовши до людей, він чомусь постійно усміхався. Голодних і озлоблених злиднями людей це дратувало.

Губернатор почав обіцяти виконати їхні вимоги з виплати зарплати. Водночас, почав “алекати”, щоб серед освітян знайти 300 водіїв та кухарів для армії. Мовляв, там зарплата від 7 тисяч гривень. Людей відверто обурив цей шантаж. Освітяни відкрито скандували “Ганьба!” Барні. Чиновник №1 чомусь весь цей час й далі усміхався…

Врешті, пікетучі обрали представників від кожного коледжу і пішли в адміністрацію писати звернення на Кабмін. Разом із високопосадовцями. Присутні за цей час вирішили дати губернатору час до 25 жовтня.

У протилежному випадку люди грозяться до радикальніших дій: перекриття колії, доріг державного значення, похід до столиці тощо.

Спілкуючись з освітянами після акції, журналіст “Про все” почув, що люди не задоволені підсумками акції. Адже за те, що вони не отримують зарплати понад 3 місяці хтось з високопосадовців має нести кримінальну відповідальність.
osvita3

osvita2

3 comments

 1. Андрій, киянин

  Мої рідні сьогодні пікетували адміністрацію. Не думав, що дочекаюсь того часу, коли зможу побачити всю протестну акцію в інтернеті. Хочу пояснити свою позицію. Знаю, що партії, різні ділки роблять акції, знімають і викладають в інтернеті. А тут в людей біда. На них не заробиш. Щиро дякую за правду.

 2. Андрій

  Подавайте заяву в суд!невиплата зарплати це кримінальна відповідальність

 3. Читач

  була вимушена прийняти участь у Акції протесту, що відбулася під стінами Тернопільської ОДА. Ви знаєте – обуренню немає меж!!! Людина, за яку голосував народ, яка прийшла на високопосадове місце тільки завдяки тому народові просто ЛИЦЕМІР!!! Спочатку говорять що у відпустці, потім, що у відрядженні, а коли уже всі вийшли із грамотами і гвоздичками і вийшов сам «відкомандирований» (може дасть Бог – у пекло). Не даремно кажуть, що вирішують долю людей в нашій державі ті, хто ніколи не був на їхньому місці. Давайте подумаємо разом: усі київські високопосадовці кричать, що такі заклади, як професійно-технічні, в нашій державі не потрібні… А скажіть мені, будь-ласка, хто з них був присутній хоч на одному уроці у такому навчальному закладі? Хто звіряв навчальні програми, по яких готують коледжі, наприклад, і ПТНЗ? За свій невеликий вік я мала можливість навчатись у закладах різних рівнів акредитації: і в коледжі, і в університеті і в академії (4 дипломи з відзнакою, магістр)… Зараз працюю в ПТНЗ. Тобто я маю можливість прирівняти рівні підготовки у всіх вище перелічених видах навчальних закладів. Вірите? Жодний з них не готує так ретельно кваліфікованих спеціалістів як ПТНЗ? Але їм звідкіля там знати? Вони думають, що якщо дали свою дитину у рейтинговий (по коштах) навчальний заклад то створили людину і особистість ))) Нічого подібного – вони виховали МАЖОРА, який все життя буде плювати на всіх і ніколи не цінуватиме те, що має (навіть життя інших). І, як кажуть, світ круглий – колись вони на таких батьків заб’ють великий – превеликий болт. І так їм буде треба!

  Наша Держава ніколи не досягне процвітання, якщо не буде вкладати кошти у своїх юних винахідників, раціоналізаторів і конструкторів (не МАЖОРІВ – вони ними не стануть). Давайте згадаємо саме елементарне: хіба були люди, які винайшли найперші двигуни чи с.г техніку високоосвіченими чи дітьми якихось «шишок»? ))) Ви знаєте… а вони, там у адміністрації – ні! Купили навчання, купили місце і тепер шикують ( а розум у них не в пріоритеті). Ви гляньте скільки відкриттів зробили вихідці із України!!! Але ми вміємо хвалитись тільки втраченим (((( Барна говорить, щоб ми дали йому наших дітей на АТО, а він впряжеться нам за заробітні плати ) (. З яким лицем він це говорить? Як ми маємо пояснити дітям, батьки яких в АТО, що немає стипендії?!!! Чию шкіру вони там захищають!!! Та що тут говорити – будьмо свідомими. Давайте дивитись кого пускаємо до корита. Банду геть!

Напишіть відгук