У Тернополі підпишуть меморандум про спільні дії в ім’я України на Тернопільщині

Поділитися

24 жовтня приміщенні готелю «Тернопіль» мало відбудеться підписання Меморандуму про спільні дії в ім’я України на Тернопільщині. Півтора десятка керівників і представників національно-патріотичних громадських організацій Тернопільщини настільки емоційно обговорили проект меморандуму, запропонували стільки правок до документу, пропозицій, що остаточне підписання відклали до завтра.

memorandymОб’єднуються наразі такі організації: ГО ВГО “Спілка офіцерів України”, ТОО Українська спілка ветеранів Афганістану, ГО “Схід та Захід єдині”, ГО “Об’єднання бойових побратимів” (поки не підписують, але підтримують ініціативу, бо текст меморандуму сирий), ГО “Спілка військових священників”, ГО “Українські побратими”, Ліга підприємців “Українська справа”, Всеукраїнська громадська організація “Молодіжний Націоналістичний конгрес”, ГО “20-й загін територіальної оборони”, представники козацтва, ГО Національний Рух “ДІЯ”.  Останні є фактичними ініціаторами створення меморандуму. Меморандум є відкритим і запрошуються усі бажаючі до підписання.

Відкрив засідання Дмитро Гайдуцький, який представляв ярошівську дію, хоча більше відомий за пронадалівським “Автомайданом-Тернопіль” та балотуванням в депутати від “Солідарності правих сил” на чолі з будівельником Василем Лилом. Гайдуцький тоді був членом партії “Солідарність правих сил” і йшов до влади чи не з половиною чиновників Тернопільської міської ради ( балотувались у цьому списку директор КП “Тернопільелектротранс” Андрій Мастюх, начальник міського відділу охорони здоров’я Ростислав Левчук, начальник міського управління освіти Ольга Похиляк, заступник мера Тернополя Вікторія Остапчук, директор ПП “Дружба сервіс-житло 1”Лемега Олег, начальник Тернопільського міського управління юстиції Марцинкевич Василь тощо).

Гайдуцький запевнив, що тут не має жодної політики. “Це проект, який буде працювати на благо бійців, Тернопільщини і України”,- переконував присутніх представник тепер вже державницької ініціативи Яроша. Згодом пан Варакута попросив не вживати слово проект під їхнє об’єднання. Проте, й цим терміном складно означити їхню майбутню роботу, оскільки кожна організація й надалі залишається працювати у межах свого статуту. Підписанти будуть координувати свою діяльність і “якщо комусь чогось бракуватиме, то допомагатимуть”. Про фінансування діяльності нібито не йдеться.

memorandym2
Друга сторінка меморандуму

Метою запропонованого документу є здобуття, закріплення і розбудова національної держави – держави української нації зі своїм суспільним ладом, відповідно до потреб і бажань українського народу, який би запевнив українській нації всебічний розвиток, усім громадянам України – свободу, справедливість, добробут.

Завданням підписантів є сконцентрувати всі сили суспільства задля перемоги в російсько-українській війні з відновленням територіальної цілісності України та на підтримку учасників бойових дій, добровольців та волонтерів, свідомих та активних громадян. Також громадські активісти вимагають у влади виконувати вимоги Майдану, спрямовані на утвердження Української держави.

memorandym3У шостому пункті громактивісти пропонують й далі тримати українське селян в кріпацтві великих латифундистів:”підтримувати рішення Верховної Ради про заборону продажу землі – найдорожчого скарбу української нації, допоки українці не стануть повноцінними господарями у своїй державі”. Хоча ринок землі вже давно діє в Україні і без дозволу запроданців-нардепів.

Те, що підписанти не надто ознайомлені з роботою одне одного засвідчив виступ Ігоря Войцехівського з громадського об’єднання бойових побратимів. Він звинуватив освітян в районах, що мало кличуть до освітніх закладів ветеранів російсько-української війни. Згодом представник козацтва йому заперечив.

На пропозицію Катери Бойко з обєднання бойових побратимів, учасники сфотографувались з державним прапором України, але перевернутим. Мовляв, під таким прапором нині також воюють наші солдати на фронті.
На пропозицію Катери Бойко з об’єднання бойових побратимів, учасники сфотографувались з державним прапором України, але перевернутим. Мовляв, під таким прапором нині також воюють наші солдати на фронті. Насправді історична наука говорить, що українці використовували два варіанти знамен – синьо-жовтий і жовто-синій.В Україні, де протягом останніх років не вщухають колотнечі та спекуляції навколо мовних, конфесійних чи меморіальних питань, чи не єдиним об’єднавчим фактором для формування сучасної політичної нації були національні символи. Жодних протистоянь вони не викликали

У ході обговорення не було передбачено запитання журналістів до громадських активістів. А пресу цікавило для чого деякі організації співпрацюють з колишніми регіоналами, більше того – їхню допомогу вип’ячують у фоторепортажах. Тому чимало українців доволі скептично ставляться до волонтерів-рекламістів, які відмивають імідж янучарів.

За слова одного із організаторів підписання – Євгена Філя – перед нинішнім підписанням меморандуму учасники збирались тричі, вносили правки, пропозиції… Журналіста інтернет-газети “Про все”  не дивує, що учасники й сьогодні не підписали спільний документ. У нас все так в Україні… Завтра на вокзалі, о 9 ранку, будуть ставити печатки громактивісти під час спільної акції…

У Касперівському заказнику державного значення громадські активісти виявили три кілометри браконьєрських сіток

30% українців хочуть виїхати за кордон, а 40% прагнуть там працювати