У воді з артезіанських свердловин в Ланівцях знайшли отруту зі свиноферми Чайківського

Поділитися

Чому влада не хоче оголосити Ланівці зоною екологічного лиха?

30 вересня відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській ОДА. Основне питання, що виносилося- вплив діяльності свинокомплексу ПАП «Агропродсервіс» на навколишнє природнє середовище, здоров’я жителів міста Ланівці та підпорядкованих міській раді сіл. Здавалося, після перемоги громади міста над незаконним свинокомплесом, який отруював здоров’я ланівчан, обласні чиновники наважилися вчинити по-совісті. Проте, перший заступник голови ОДА Іван Крисак, проводячи засідання, явно захищав інтереси “свинячого барона”, а не простих ланівчан… У цьому ви можете переконатись, переглянувши відеозапис годинного засідання. Якщо ж ви не маєте стільки часу, то у статті подані найцікавіші фрагмети засідання, а також коментарі різних сторін.

lanivciНа початку засідання комісії  заслухали заступника директора ПАП “Агропродсервіс” Березовського Романа, який відстоював інтереси Івана Чайківського. Послухати його виступ можна на початку відеозапису, тому переповідати побрехеньки не бачимо сенсу. Йому підспівували представник екології та санітарно-епідемологічної служби.

Приємно вразив присутніх міський голова Лановець Роман Казновецький. Він відверто відстоював інтереси ланівчан. Чи не тому на нього “натравили” ледь не всі контролюючі органи. Проте, актив міста налаштований відстоювати свого мера до кінця. Також за громаду “гнув лінію” заступник голови Ланівецької райдержадміністрації.

мусимо підкреслити, що неприємно вразив перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак. 14 січня цього року він вже проводив спільну прес-конференцію з “правоохоронцем-хабарником” Осадцою, підсумком якої стала зневіра у здатність влади вирішити питання на користь громади на законних підставах.

Тоді, слухаючи їх пояснення безсилля, дивувались ЗМІ бездіяльності. Адже кожен підприємець, який хоч раз виступав проти влади, зазнавав жахливих переслідувань у вигляді постійних перевірок контролюючих служб, рейдів податківців та інших офіційних органів насилля держави. Тому, коли чиновники починають розводити руками, відразу закрадається сумнів, що вони у змові із мерзотником, який творить свій бізнес нехтуючи інтересами, здоров’ям і т.п. простих людей.

Сьогодні Іван Крисак проводив засідання комісії так, ніби над ним стояв Чайківський з автоматом. Чинуші з інших управлінь, які роками годуються з таких перевірок,  явно відчували себе безнаказаними і на проблеми людей реагували просто по-хамськи, у залі лунали заявочки викликати охорону, щоб вивести громадських активістів із зали за те, що порушують не так, як би того хотілося бюрократам, питання. А громадський активіст, депутат Лановецької міської ради Олег Довгалюк не звертав увагу на пристосуванців і різав в очі правду.

Шокувало, як Крисак наперед заявляв, ще до прийняття КОЛЕГІАЛЬНОГО рішення, що Ланівці не будемо оголошувати зоною екологічного лиха. Тобто, виглядало так, щоб які аргументи не наводили експерти, громадські активісти і місцева влада – нам це до одного місця, бо визнавши проблему, ми отримаємо по шапці. А для чого нам, бюрократам, цей клопіт? За цілий рік комісія жодного разу не спромоглася відірвати задниці із крісел в кабінетах і приїхати до ланівчан, щоб побачити ситуацію в реальності. Цікаво, що їм затуляло очі?


Ще раз приємно здивував міський голова Лановець Казновецький, який відмовився давати коментар для пропагандистського сайту Чайківського – “Терен”. Мусіла засоромлена журналіст забрати свій мікрофон і відійти. Можливо, й так звані волонтери перестануть брати допомогу у регіонала Чайківського для АТО та роздавати йому грамоти і подяки. Адже, якби воїни на передовій знали, що допомогу їм надіслав регіонал, який нищить здоров’я ланівчан, то 100% відмовились від неї…

lanivci2
lanivci3
lanivci4lanivci5
lanivci6

 ЩО НАСПРАВДІ РОБЛЯТЬ СВИНАРІ ЧАЙКІВСЬКОГО МОЖНА ПОБАЧИТИ НА ФОТО НИЖЧЕ
ЩО НАСПРАВДІ РОБЛЯТЬ СВИНАРІ ЧАЙКІВСЬКОГО МОЖНА ПОБАЧИТИ НА ФОТО НИЖЧЕ

lanivci8
lanivci9
lanivci10
lanivci11

СМОРІД
СМОРІД “ОЗЕР ГНОЇВКИ” ВІД СВИНОКОМПЛЕКСУ ЧАЙКІВСЬКОГО У ЛАНІВЦЯХ ЧУТИ ЗА ДЕСЯТОК КІЛОМЕТРІВ. ЛЮДИ ВИМАГАЮТЬ ЗАБОРОНИТИ СВИНАРЯМ УТВОРЮВАТИ ТАКІ “ХІРОСІМИ” НА ЇХНІХ ПОЛЯХ

1185292473

А ТАК ПРОСТО ЗЛИВАЮТЬ ГНОЇВКУ НА ПАЇ ЛАНІВЧАН
А ТАК ПРОСТО ЗЛИВАЮТЬ ГНОЇВКУ НА ПАЇ ЛАНІВЧАН

lanivci13

ТИСЯЧІ ЗДОХЛИХ СВИНЕЙ КИНУТІ ПРОСТО У СИЛОСНУ ЯМУ
ТИСЯЧІ ЗДОХЛИХ СВИНЕЙ КИНУТІ ПРОСТО У СИЛОСНУ ЯМУ

lanivci15
lanivci16

ДО 5 тонн ЗАКОПАЛИ НА ЛАНОВЕЧЧИНІ ЗДОХЛИХ СВИНЕЙ. ЦЕ ВИЯВЛЯЮТЬ ЧАС ВІД ЧАСУ НА ПРИ ЗЕМЕЛЬНИХ РОБОТАХ
ДО 5 тонн ЗАКОПАЛИ НА ЛАНОВЕЧЧИНІ ЗДОХЛИХ СВИНЕЙ. ЦЕ ВИЯВЛЯЮТЬ ЧАС ВІД ЧАСУ НА ПРИ ЗЕМЕЛЬНИХ РОБОТАХ

Лабораторія молодіжних проектів діятиме в Тернополі

Боротьба з церквою окупанта в Тернополі